“Seçki bülletenlərinin çapı artıq başa çatıb”. APA-nın məlumatına görə, bunu bu gün Mərkəzi Seçki Komissiyasının İnformasiya Mərkəzində keçirilən mətbuat konfransında MSK sədri Məzahir Pənahov deyib. M. Pənahov bildirib ki, seçki bülletenlərinin dairələrə paylanmasına sabahdan başlanılacaq.
MSK sədri bülletenlərin ilkin olaraq Naxçıvandakı seçki dairələrinə, sonra isə Azərbaycanın digər ucqar regionlarındakı dairələrə, nəhayət ən sonda Sumqayıt, Abşeron və Bakıdakı dairələrə paylanacağını bildirib.
MSK sədri parlamentə seçkilərlə bağlı təşviqatın zəif aparılması ilə bağlı fikirlərin yanlış olduğunu qeyd edib: “Əvvəlki seçkilərlə müqayisədə indi təşviqat daha çox sosial şəbəkələrdə aparılır, bunu nəzərə almaq lazımdır”.
Milli Məclisə noyabrın 1-ə təyin edilmiş parlament seçkilərində 769 deputatlığa namizəd mübarizə aparacaq. APA-nın məlumatına görə, deputatlığa namizədlərin siyahısı Mərkəzi Seçki Komissiyasının saytında verilib. Beləliklə, Milli Məclisdə 125 yer uğrunda 769 nəfər, başqa sözlə, 1 yer uğrunda 6 nəfər mübarizə aparacaq.

«Печать избирательных бюллетеней завершена». Как сообщает АПА, об этом сегодня на пресс-конференции, прошедшей в Информационном центре ЦИК, заявил председатель Центральной избирательной комиссии Мазахир Панахов. Он отметил, что доставка избирательных бюллетеней в округи начнется завтра.
Председатель ЦИК заявил, что первоначально бюллетени будут розданы в избирательные округи Нахчывана, затем в округи других отдаленных регионов Азербайджана, и лишь затем в округи Сумгаита, Абшерона и Баку.
По словам председателя ЦИК, мнения о том, что агитация парламентских выборов ведется слабо, неверны: «По сравнению с прошлыми выборами, в настоящее время агитация больше ведется в социальных сетях, этого нельзя упускать из виду».
В назначенных на 1 ноября выборах в Милли Меджлис примут участие 769 кандидатов в депутаты. Как сообщает АПА, список кандидатов в депутаты размещен на сайте ЦИК. Таким образом, за 125 мест вМилли Меджлисе будут бороться 769 человек, другими словами на 1 место претендуют 6 человек.