Daily Archives: 09/28/2013
APA-nın xəbərinə görə, təhsil naziri Mikayıl Cabbarov Təhsil Nazirliyinin rəsmi Facebook səhifəsindəki suallar əsasında verdiyi müsahibəsində deyib ki, bu məsələyə dair qərar birmənalıdır. Lakin təhsil naziri 3 ay yarım yay tətilinin şagirdlərin istirahət üçün çox uzun müddət olduğunu deyib. Davamı
28.09.2013
Avropa Şurasının Büro iclasında Ermənistan tərəfindən işğal olunmuş Sərsəng su anbarına dair qətnamə layihəsinə baxılacaq
Avropa_shurasiSentyabrın 2-də Avropa Şurasının Büro iclasında 18 Avropa ölkəsini təmsil edən 45 deputatın imzası ilə Ermənistan tərəfindən işğal olunmuş Sərsəng su anbarına dair qətnamə layihəsinə baxılacaq. APA-nın məlumatına görə, bununla əlaqədar, AVCİYA prezidenti, Avropa Şurası Parlament Assambleyasının (AŞPA) üzvü Elxan Süleymanov AŞPA prezidenti Jan Klod Minyon, AŞPA baş katibi Voyçex Saviski (Woyciech Sawicki) və AŞPA Büro üzvlərinə məktub ünvanlayıb. Davamı
“ELS”Bakı treninqlərini başa çatdırdı
27.09.2013“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi 2013-cü il Prezident seçkilərində keçirəcək “Ekzit-poll” (“Exit-poll”) tədqiqatı ilə bağlı Bakı treninqlərini başa çatdırıb. “Ambassador Hotel”-də supervayzer və intervüerlər üçün təşkil olunan treninqlər 4 gün davam edib. Hazırda Azərbaycanın bütün dairələrində (Naxçıvan istisna olunmaqla) keçirilən treninqlər oktyabrın 1-də başa çatacaq. Davamı
MSK açıq səsvermə yolu ilə hər üç təşkilatın müraciətini qəbul edib.
Secki-Ekzitpoll2013MSK katibi Arifə Muxtarova Cəmil Həsənlinin MSK-dakı səlahiyyətli nümayəndəsi Gülağa Aslanlı tərəfindən komissiyaya müraciət daxil olduğunu söyləyib. Onun sözlərinə görə, müraciətdə deyilir ki, Azərbaycan telekanalları Seçki Məcəlləsinin tələblərini pozaraq prezidentliyə namizədlərin təbliğatını aparır: “Müraciət daxil olandan sonra seçki mütəxəssisləri tərəfindən araşdırılıb və heç bir nöqsan aşkar olunmadığı üçün müraciət ərizəsi geri qaytarılıb”.

Daily Archives: 09/28/2013
MSKПредседатель Центральной избирательной комиссии Мазахир Панахов сообщил, что за президентскими выборами в нашей стране будут следить 852 международных наблюдателей. По его словам, столь большое число международных наблюдателей свидетельствует о значительном интересе к выборам в нашей стране. Мазахир Панахов сообщил, что на данный момент продолжают поступать обращения для аккредитации от международных наблюдателей. Подробное
28.09.2013
ELS завершил тренинги в Баку
27.09.2013Независимый Исследовательский Центр “ELS” завершил 4-дневные тренинги в “Ambassador Hotel”по подготовке к исследованию “Exit-poll” супервайзеров и интервьюеров в Баку. В настоящее время тренинги проводятся во всех избирательных округах Азербайджана, за исключением Нахичевани и завершатся 1 октября. Подробное
ЦИК приняла обращения трех организаций, желающих провести «exit-poll»
Secki-Ekzitpoll2013Состоялось очередное заседание Центральной избирательной комиссии. Как сообщает АПА, заместитель председателя ЦИК Натиг Мамедов дал информацию по поводу обращений мониторингового центра «RƏY», независимого центра социологических исследований «Прогноз» и исследовательского фонда «Конституция» в связи с проведением «exit-poll». Он отметил, что для проведения «exit-poll» этими структурами нет никаких проблем. Подробное