Daily Archives: 12/04/2014
Muraciet25.11.2014“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin “Vətəndaş cəmiyyəti gələcəyimiz naminə” layihəsi çərçivəsində cari ilin noyabrın 25-də keçirdiyi  “Uşaq teleefirinin problemləri və perspektivləri” adlı Dəyirmi Masada dövlət başçısına qəbul etdiyi müraciətlər bu gün, dekabrın 4-də Prezident Administrasiyasına təqdim olunmuşdur.
Azərbaycanın tanınmış incəsənət və ictimai xadimləri, o cümlədən Fərhad Bədəlbəyli, Çingiz Abdullayev, Oqtay Zülfüqarov, Gülnaz Abdullazadə, Nazim Kazımov, Minarə Dadaşova, Vahid Əziz, Baba Vəziroğlu və digərlərinin imzaladığı müraciətlərdə uşaqların mədəni-mənəvi tərbiyəsinə dövlət qayğısının artırılmasına ehtiyacın olduğu əsas gətirilərək dövlət başçısından Dövlət Uşaq Televiziyasının açılması, Uşaq Siyasətinə dair Milli Strategiyanın qəbulu və Uşaq mədəniyyəti sahəsində Müstəqil Təşəbbüslərə Dəstək Fondunun yaradılması xahiş olunur.

Daily Archives: 12/04/2014
Muraciet25.11.2014Сегодня, 4 декабря обращения к главе государства, принятые на Круглом Столе “Проблемы и перспективы детского эфира”, состоявшемся 25 ноября этого года в рамках проекта “Гражданское общество во имя нашего будущего” были представлены в Администрацию Президента.
Следует отметить, что обращения с просьбой об открытии Детского Государственного Телеканала, принятии Национальной Стратегии по Детской Политике и учреждении Фонда Поддержки Независимых Инициатив в области детской культуры подписаны видными общественными деятелями Азербайджана, в том числе Фархадом Бадалбейли, Чингизом Абдуллаевым, Огтаем Зульфугаровым, Гюльназ Абдуллазаде, Минарой Дадашевой, Вахидом Азизом, Бабой Везироглы и другими.