Ötən gün, noyabrın 28-də İctimai Televiziyanın uşaqlar üçün “Addım-addım” verilişində ELS Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin “Vətəndaş cəmiyyəti gələcəyimiz naminə” layihəsi çərçivəsində oktyabr ayında keçirdiyi monitorinqin nəticələri müzakirə olunub. ELS-ın rəhbəri İradə Yaqubova və digər ekspertlərin iştirak etdiyi verilişdə bir ay müddətində ölkənin efir məkanında nümayiş olunan uşaq və gənclər proqramlarının monitorinqinin nəticələri, üzə çıxan problemlər, uşaq və yeniyetmələrin dünyagörüşünə, müəyyən maddi və mənəvi dəyərlərin formalaşmasına təsir göstərən amillər və digər məsələlərdən söhbət gedib. VİDEO Davamı
Monthly Archives: November 2014
Dövlət başçısına müraciətlər qəbul olundu
Noyabrın 25-də “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin “Vətəndaş cəmiyyəti gələcəyimiz naminə” layihəsi çərçivəsində “Uşaq teleefirinin problemləri və perspektivləri” mövzusunda aidiyyatlı dövlət qurumlarının nümayəndələri, ölkədə fəaliyyət göstərən telekanalların Proqram Departamentlərinin rəhbərləri, tanınmış incəsənət xadimləri, qeyri-hökümət təşkilatları və KİV təmsilçilərinin iştirakı ilə keçirdiyi Dəyirmi Masada Dövlət Uşaq Televiziyasının açılması, Uşaq Siyasətinə dair Milli Strategiyanın qəbulu və Uşaq mədəniyyəti sahəsində Müstəqil Təşəbbüslərə Dəstək Fondunun yaradılması ilə bağlı dövlət başçısında müraciətlər qəbul olunmuşdur. Hazırda imzalanma prosesi gedir.
Dövlət Uşaq Televiziya Kanalının açılmasına dair müraciət
Uşaq mədəniyyəti sahəsində Müstəqil Təşəbbüslərə Dəstək Fondunun yaradılmasına dair müraciət
Uşaq Siyasətinə dair Milli Strategiyanın qəbuluna dair müraciət
ELS uşaq teleefirinin monitorinqinin nəticələrini açıqladı
Noyabrın 25-də Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzində “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin “Vətəndaş cəmiyyəti gələcəyimiz naminə” layihəsi çərçivəsində “Uşaq teleefirinin problemləri və perspektivləri” mövzusunda Dəyirmi Masa keçirilmişdir.
Dəyirmi Masa iştirakçılarını salamlayan “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin sədri İradə Yaqubova 2014-cü ilin 1 oktyabr tarixindən başlayaraq bir ay müddətində ölkənin efir məkanında nümayiş olunan uşaq və gənclər proqramlarının monitorinqinin nəticələrini açıqladı. Onun sözlərinə görə, ölkə ərazisində yayımlanan 9 ümumölkə və 9 regional televiziya kanalının proqramlarının monitorinqi 2011-ci ildən bugünədək uşaq verilişləri üçün ayrılan efir vaxtında önəmli dəyişikliklərin olmadığını üzə çıxarıb. Təqdimat Davamı
Prezident İlham Əliyev Avropa Olimpiya Komitəsinin Bakıda keçirilən 43-cü Baş Assambleyasının rəsmi açılışında iştirak edib
Noyabrın 21-də Bakıda Avropa Olimpiya Komitəsinin 43-cü Baş Assambleyası işə başlayıb. İki gün davam edəcək tədbirin rəsmi açılışında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva iştirak ediblər. Məlumatı AzərTAc yayıb. Davamı
Bakıda Azərbaycan Uşaqlarının III Forumu keçirilib
APA-nın məlumatına görə, Prezident Administrasiyasının Humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Fatma Abdullazadə prezident İlham Əliyevin forum iştirakçılarına təbrik məktubunu oxuyub. Daha sonra uşaq siyasəti ilə bağlı film nümayiş olunub. Davamı

Monthly Archives: Ноябрь 2014
28.11.2014-1Вчера, 28 ноября передаче для детей “Аддым-аддым” (“Шаг за шагом”) Общественного Телевидения состоялись обсуждения результатов мониторинга Независимого Исследовательского Центра ELS, реализованного в октябре-месяце в рамках проекта “Гражданское общество во имя нашего будущего”. На передаче с участием руководителя “ELS” Ирады Ягубовой и других экспертов речь шла о результатах мониторинга детских и юношеских программ, показанных в течение одного месяца в телеэфире страны, в том числе, выявившихся проблемах, а также факторах, влияющих на мировоззрение детей и подростков, формирование определенных материальных и духовных ценностей и т.д.  видео Подробное
29.11.2014
ELS обнародовал результаты мониторинга отечественного телеэфира
25.11.2014 (0)25 ноября в рамках проекта “Гражданское общество во имя будущего” состоялся Круглый стол Независимого Исследовательского Центра “ELS” “Проблемы и перспективы детского телеэфира”.
Поприветствовав участников Круглого стола, руководитель Независимого Исследовательского Центра “ELS” Ирада Ягубова презентовала результаты мониторинга детских и юношеских программ на отечественном телевидении в октябре 2014 года. По ее словам, мониторинг программ 9-ти общереспубликанских и 9-ти региональных телеканалов выявил, что с 2011 года до сегодняшнего дня в эфирном времени детских передач существенных изменений не наблюдалось. Подробное
26.11.2014
Президент Ильхам Алиев принял участие в официальном открытии проходящей в Баку 43-й Генеральной Ассамблеи Европейского Олимпийского Комитета
Ilham-Aliyev-654565621 ноября в Баку начала работу 43-я Генеральная ассамблея Европейского Олимпийского Комитета. В официальном открытии мероприятия, которое продлится два дня, приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева, говорится в сообщении АзерТАдж.  Подробное
22.11.2014
В Баку прошел III Общереспубликанский форум детей
Bakıda Azərbaycan Uşaqlarının III Forumu keçirilib17 ноября в Баку прошел III Общереспубликанский форум детей, организованный совместно Государственным комитетом по проблемам семьи, женщин и детей, Фондом Гейдара Алиева и Детским фондом ООН (ЮНИСЕФ).  Как сообщает АзерТАдж, в форуме приняли участие около 350 детей, среди которых особо одаренные, нуждающиеся в особой заботе дети, а также дети из семей беженцев и вынужденных переселенцев. В рамках форума также была развернута выставка прикладных работ детей. Подробное
17.11.2014
Президент Ильхам Алиев обратился к участникам III общереспубликанского Детского форума
ilkham_aliev_15Защита прав детей является одним из основных направлений политики Азербайджанского государства в отношении детей. Об этом, как передает Day.Az со ссылкой на Trend, говорится в обращении Президента Азербайджана Ильхама Алиева к участникам третьего общереспубликанского Детского форума. Глава государства поприветствовал детей-участников форума и в их лице всех детей Азербайджана, пожелал здоровья и счастья. Подробное