Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva “Bakı Ağ Şəhər”də 110 kilovoltluq “Ağ Şəhər-2” və “Bakıxanov” yarımstansiyalarının, Birinci Fəvvarələr küçəsinin açılışında, eləcə də “Ağ Şəhər” piyada körpüsünün və Zaman meydanının təməlqoyma mərasimində iştirak ediblər, tikintisi yekunlaşan Fəvvarələr Meydanı Parkı ilə tanış olublar. Məlumatı AzərTac xəbər verir. Davamı
Daily Archives: 12/24/2018
Bakıda atəşfəşanlıq olacaq
Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik günü və Yeni il münasibətilə dekabr ayının 31-i saat 24:00-da paytaxtın Dənizkənarı Milli Parkının ərazisində möhtəşəm atəşfəşanlıq təşkil olunacaq. Bu barədə Trend-ə Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətindən məlumat verilib. Davamı
Bu gün Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin ad günüdür
Bu gün Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin ad günüdür. Prezident İlham Əliyevin siyasəti sayəsində Azərbaycan dünya miqyaslı geosiyasi mərkəz statusunu qazanıb, siyasi, iqtisadi, hərbi, enerji, nəqliyyat-kommunikasiya, idman və mədəniyyət tədbirlərinin və qlobal əhəmiyyətli görüşlərin keçirildiyi məkana çevrilib.
Bütün qeyd olunan nailiyyətlər onu göstərir ki, başa çatmaqda olan 2018-ci il ərzində Azərbaycanın mövqeləri həm dünya siyasi arenasında, həm də ticari-iqtisadi münasibətlər baxımından daha da möhkəmləndi. Azərbaycanın beynəlxalq nüfuzu daha da gücləndi və bunun sayəsində tərəfdaşlar ölkəni güclü, müstəqil və etibarlı oyunçu kimi qəbul edir.

Президент Азербайджана Ильхам Алиев и Первая леди Мехрибан Алиева в понедельник приняли участие в открытии в “Баку Белый город” подстанций «Белый город-2» и «Бакыханов» мощностью 110 киловольт, улицы Первая Фонтанная, а также в церемонии закладки пешеходного моста «Белый город» и площади Заман, ознакомились с парком Площади фонтанов, строительство которого завершается, сообщает . Подробное
Daily Archives: 12/24/2018
В Баку будет салют
31 декабря в 24:00 в честь Дня солидарности азербайджанцев всего мира и Нового Года в Приморском национальном парке будет организован грандиозный салют, сообщает ИА Тренд со ссылкой на Исполнительную власть города Баку. Подробное
Сегодня день рождения Президента Азербайджана Ильхама Алиева
24 декабря — день рождения Президента Азербайджана Ильхама Алиева. Благодаря политике Президента Ильхама Алиева, Азербайджан завоевал статус геополитического центра мирового масштаба, стал местом проведения политических, экономических, военных, энергетических, транспортно-коммуникационных, спортивных и культурных мероприятий и встреч глобального значения.
За прошедший год позиции Азербайджана ещё более укрепились как на мировой политической арене, так и в сфере торгово-экономических отношений. Страна ещё больше усилила своё международное влияние, благодаря которому воспринимается партнёрами в качестве сильного, независимого и надёжного игрока.