Dekabrın 27-də Sumqayıt şəhərində qaçqın və məcburi köçkün ailələri üçün inşa edilən yaşayış binaları kompleksinin açılışı olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva açılışda iştirak ediblər. Davamı
Daily Archives: 12/27/2018
Gələn il üçün qeyri-iş günləri açıqlandı
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Kollegiyasının 25 dekabr 2018-ci il tarixli 12 nömrəli qərarı ilə 2019-cu ilin iş vaxtı norması və istehsalat təqvimi təsdiq edilib.
Nazirlikdən Trend-ə verilən məlumata görə, 2019-ci ilin iş vaxtı normasında qeyd olunur ki, Azərbaycan Respublikasının Əmək Məcəlləsinə və Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin ‘”2019-cu ildə Novruz, Ramazan, Qurban bayramları haqqında” 2018-ci il 19 dekabr tarixli 856s nömrəli sərəncamına əsasən 2019-cu ildə 1, 2 yanvar – Yeni il bayramı, 20 Yanvar – Ümumxalq hüzn günü, 8 Mart – Qadınlar günü, 20, 21, 22, 23, 24 mart – Novruz bayramı, 9 May – Faşizm üzərində Qələbə günü, 28 May – Respublika günü, 5,6 iyun – Ramazan bayramı, 15 İyun – Azərbaycan xalqının Milli Qurtuluş günü, 26 İyun – Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri günü, 12,13 avqust – Qurban bayramı, 9 noyabr – Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağı günü, 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi günü iş günləri hesab edilmir. Davamı

27 декабря в Сумгаите состоялось открытие комплекса жилых зданий, построенных для семей беженцев и вынужденных переселенцев. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в открытии приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева. Подробное
Daily Archives: 12/27/2018
Обнародованы нерабочие дни в следующем году в Азербайджане
Решением коллегии министерства труда и социальной защиты населения Азербайджана утверждены нормы рабочего времени и производственный календарь на 2019 год, сообщает Trend со ссылкой на министерство.
В нормах рабочего времени на 2019 год отмечается, что согласно Трудовому кодексу и распоряжению Кабинета министров «О праздниках Новруз, Рамазан, Гурбан в 2019 году», нерабочими днями в стране считаются 1, 2 января — Новый год, 20 января — День всенародной скорби, 8 марта — Международный женский день, 20, 21, 22, 23, 24 марта — праздник Новруз, 9 мая — День победы над фашизмом, 28 мая — День Республики, 5, 6 июня — праздник Рамазан, 15 июня — День национального спасения азербайджанского народа, 26 июня — День Вооруженных сил Азербайджана, 12, 13 августа — праздник Гурбан, 9 ноября — День Государственного флага Азербайджана, 31 декабря — День солидарности азербайджанцев мира. Подробное