Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi tərəfindən plastik qablaşdırma tullantılarının ətraf mühitə mənfi təsirlərinin azaldılması üzrə “Tədbirlər Planı” qəbul olunduqdan sonra bütün maraqlı tərəflərin iştirakı ilə mərhələli şəkildə tədbirlərin icrasına başlanılacaq. Bunu Nazirliyin sektor müdiri Mehman Nəbiyev bildirib. Davamı
Monthly Archives: January 2019
Orta məktəbi bitirə bilməyənlərin 134-ü attestat almaq üçün şans qazandı
Bakı şəhəri üzrə keçirilən eksternat imtahanlarının nəticələri açıqlanıb. Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsindən Trend-ə verilən məlumata görə, əvvəlki illərdə ümumi orta (IX) və tam orta (XI) təhsil səviyyələrini başa vura bilməyən şəxslər üçün təşkil edilən eksternat imtahanlarında ümumilikdə 218 nəfər iştirak edib. Onlardan 134 nəfəri imtahanın nəticələrinə görə müvəffəq olub. Davamı
İlham Əliyev sahibkarlara səsləndi: “İş yerlərini ixtisar etməyin”
“Keçən il 118 min yeni iş yeri yaradılmışdır. Bu, yaxşı rəqəmdir. İş yerlərinin yaradılması daimi proses olmalıdır və bu sahədə əlbəttə ki, özəl sektor əsas rol oynamalıdır. Dövlətin dəstəyi ilə verilən hər bir kreditin tərkibində mütləq məruzə olunanda nə qədər iş yeri yaradılacaq məsələsi də vardır”. Bunu Prezident İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikası regionlarının 2014-2018-ci illərdə sosial-iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramı”nın icrasının yekunlarına həsr olunan konfransda yekun nitqində deyib. Davamı
Səhiyyə Nazirliyi qızılca xəstəliyinin yayılmasının qarşısının alınması üçün tapşırıqlar verdi
Ölkədə qızılca xəstəliyinin yayılmasının qarşısının alınması məqsədi ilə Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən uşaqların tam peyvəndlə əhatə olunması istiqamətində işlərin gücləndirilməsi və qızılca xəstəliyinə şübhəli bütün hadisələrin diqqətlə araşdırılması tapşırılıb. Səhiyyə Nazirliyindən Trend-ə verilən məlumata görə, Azərbaycanda aparılmış geniş profilaktik tədbirlər nəticəsində 2013-cü ildən qızılca xəstəliyi qeydə alınmayıb. Davamı
Regionların 2014-2018-ci illərdə sosial-iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramının icrasının yekunlarına həsr olunan konfrans keçirilib
Prezident İlham Əliyev konfransda iştirak edib
Yanvarın 29-da “Azərbaycan Respublikası regionlarının 2014-2018-ci illərdə sosial-iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramı”nın icrasının yekunlarına həsr olunan konfrans keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev konfransda iştirak edib. Davamı

После принятия министерством экологии и природных ресурсов Азербайджана плана мероприятий по снижению отрицательного влияния на окружающую среду пластиковых отходов начнется поэтапное исполнение мер с участием всех заинтересованных сторон. Об этом в среду сказал заведующий сектором министерства Мехман Набиев. Подробное
Monthly Archives: Январь 2019
В Баку обнародованы результаты экзаменов экстерном
Как сообщает во вторник Trend со ссылкой на Управление образования Баку, в экзаменах, которые проводились для лиц, не завершивших общее среднее (IX классов) и полное среднее образование (XI классов) в предыдущие годы, в общей сложности приняли участие 218 человек, из которых 134 успешно сдали экзамены. Подробное
Ильхам Алиев призвал предпринимателей не сокращать рабочие места
«В прошлом году в Азербайджане было создано 118 тысяч новых рабочих мест. Это — хорошая цифра. Процесс создания рабочих мест должен быть постоянным, и в этой сфере основную роль должен играть частный сектор», — сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев на конференции по итогам выполнения Госпрограммы социально-экономического развития регионов Азербайджана в 2014-2018 гг, передает АзерТАдж. Подробное
Министерство Здравоохранения дало указания по предотвращению распространения кори
Министерство Здравоохранения дало поручение тщательно изучить все случаи по подозрению заболевания кори в стране и усилить работу по полной вакцинации детей. Как сообщили Trend в Министерстве Здравоохранения, в результате принятых в Азербайджане масштабных профилактических мер, с 2013 года не было зафиксировано случаев заболевания корью. Подробное
Состоялась конференция по итогам выполнения Госпрограммы социально-экономического развития регионов Азербайджана в 2014-2018 гг.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял участие в конференции
Во вторник состоялась конференция, посвященная итогам выполнения «Государственной программы социально-экономического развития регионов Азербайджана в 2014-2018 годах», сообщает Trend со ссылкой на пресс-службу главы государства. Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял участие в конференции. Подробное