“Aprelin 11-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə əlaqədar seçki bülletenlərinin çapı başa çatıb”. APA-nın məlumatına görə, bunu bu gün Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) iclasında MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib. Davamı
Daily Archives: 03/31/2018
“ELS” regionlarda treninqlər keçirir
“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin təlimçiləri 2018-ci il Prezident seçkilərində keçirəcək “Ekzit-poll” (“Exit-poll”) tədqiqatı ilə bağlı martın 30-dan aprelin 1-nə kimi bölgələrdə (Naxçıvan istisna olunmaqla) supervayzer və intervüerlər üçün treninqlər keçirir.
“ELS” intervüer və supervayzerlər üçün təlimlər keçirir
“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin 2018-ci il Prezident seçkilərində “Ekzit-poll” (“Exit-poll”) tədqiqatı ilə bağlı “Ambassador Hotel”də Bakı, Sumqayıt və Abşeronda sorğu aparacaq könüllülər üçün martın 30-da başladığı təlimləri davam edir.
Erməni daşnakların azərbaycanlılara qarşı soyqırımı törətməsindən 100 il ötür
Erməni daşnakların bolşeviklərlə birgə azərbaycanlılara qarşı həyata keçirdiyi soyqırımından 100 il ötür. APA-nın məlumatına görə, 1918-ci il martın 30-u gecə saatlarında Bakıda başlanan kütləvi qırğınlar 20 minə yaxın günahsız insanın, o cümlədən çoxlu sayda qoca, qadın və uşağın qətli ilə nəticələnib. Davamı
Prezident seçkiləri ilə əlaqədar indiyədək 543 beynəlxalq müşahidəçi qeydiyyatdan keçib
“Mərkəzi Seçki Komissiyasında bu günə kimi ölkə üzrə müşahidə aparmaq üçün 1281 müşahidəçi qeydiyyatdan keçib. Bunların 277-i öz təşəbbüsü, 783-i QHT-lərin xətti, 220-i partiyaların təşəbbüsü, 1 nəfər xüsusi icazə ilə müşahidəçi kimi qeydiyyatdan keçib”. APA-nın məlumatına görə, bunu bu gün Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) iclasında MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib. Davamı

«Завершился процесс печати бюллетеней для голосования в связи с намеченными на 11 апреля президентскими выборами в Азербайджане». Как сообщает АПА, об этом на сегодняшнем заседании Центральной избирательной комиссии сказал председатель Мазахир Панахов. Подробное
Daily Archives: 03/31/2018
“ELS” проводит тренинги в регионах
Независимый Исследовательский Центр “ELS” проводит 3-х дневные тренинги в регионах страны (за исключением Нахичевани) по подготовке к исследованию “Exit-poll” супервайзеров и интервьюеров.
“ELS” проводит тренинги для интервьюеров и супервайзеров
Стартовавшие 30 марта в “Ambassador Hotel” тренинги Независимого Исследовательского Центра “ELS” по подготовке волонтеров Баку, Сумгаита и Абшерона к исследованию “Exit-poll” (“Опрос на выходе”) на президентских выборах 2018 года продолжаются.
Исполняется 100 лет со дня геноцида азербайджанцев, учиненного армянскими дашнаками
Исполняется 100 лет со дня геноцида азербайджанцев, учиненного армянскими дашнаками совместно с большевиками. Как сообщает АПА, ночью 30 марта 1918 года в результате учиненного армянами геноцида в Баку были зверски убиты около 20 тысяч мирных азербайджанцев, в том числе женщин, детей и стариков. Подробное
В связи с президентскими выборами до сегодняшнего дня регистрацию прошли 543 международных наблюдателя
«В Центральной избирательной комиссии до сегодняшнего дня регистрацию в связи с предстоящими президентскими выборами прошел 1281 местный наблюдатель. 277 из них регистрацию прошли по собственной инициативе, 783 – по линии НПО, 220 – по инициативе партий, 1 человек в качестве наблюдателя по специальному разрешению». Как сообщает АПА, об этом в ходе заседания Центральной избирательной комиссии сказал председатель ЦИК Мазахир Панахов. Подробное