Azərbaycanlıların soyqırımının 100 illiyi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Bəyanatı qəbul olunub. APA-nın məlumatına görə, bəyanatı Milli Məclisin xüsusi iclasında sədr müavini Bahar Muradova oxuyub. Davamı
Daily Archives: 03/30/2018
“OpinionWay” və “Vətəndaş Cəmiyyəti Uğrunda” Müstəqil Məsləhət və Yardım Mərkəzi “exit-poll” öncəsi sorğu keçirib
Mərkəzi ofisi Fransanın Paris şəhərində yerləşən və sosial tədqiqatlar üzrə ciddi təcrübəyə malik “OpinionWay” təşkilatı və “Vətəndaş Cəmiyyəti Uğrunda” Müstəqil Məsləhət və Yardım Mərkəzi Azərbaycanda aprelin 11-də keçiriləcək prezident seçkiləri ərəfəsində ölkədəki ictimai-siyasi və sosial-iqtisadi vəziyyətin qiymətləndirilməsi, habelə, əhalinin keçiriləcək seçkilərdə iştirakla bağlı maraq səviyyəsini öyrənmək məqsədilə cari ilin mart ayında sosioloji sorğu keçirib. Davamı
“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi treninqlərə start verib
Martın 30-da “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi 2018-ci il Prezident seçkilərində aparacaq “Ekzit-poll” (“Exit-poll”) tədqiqatı ilə bağlı “Ambassador Hotel”də treninqlərə başlayıb. Mərkəzin təlimçiləri eyni vaxtda regionlarda da təlimlər keçirir.
İlham Əliyev: “Əminəm ki, seçkilər ədalətli və şəffaf olacaq, Azərbaycan xalqının iradəsini əks etdirəcək”
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Haqları Bürosu missiyasının rəhbəri xanım Korin Yonkeri qəbul edib. APA-nın məlumatına görə, söhbət zamanı Azərbaycanda qarşıdan gələn prezident seçkilərinin keçirilməsi ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Davamı

Милли Меджлис принял заявление в связи со 100-летием геноцида азербайджанцев. Как сообщает АПА, заявление в ходе специального заседания Милли Меджлиса зачитала заместитель председателя Бахар Мурадова. Подробное
Daily Archives: 03/30/2018
«OpinionWay» и Независимый консультативный центр «За гражданское общество» провели опрос накануне «exit-poll»
Имеющая большой опыт в социальных исследованиях французская организация «OpinionWay» совместно с Независимым консультативным центром «За гражданское общество» провели в марте социологический опрос с целью оценки общественно-политической и социально-экономической ситуации в стране в преддверии президентских выборов 11 апреля, а также для выявления уровня интереса к участию населения в выборах. Подробное
Стартовали тренинги Независимый Исследовательский Центр “ELS”
30 марта в “Ambassador Hotel” стартовали тренинги Независимого Исследовательского Центра “ELS” по подготовке к исследованию “Exit-poll” (“Опрос на выходе”) на президентских выборах 2018 года. Одновременно инструкторы Центра проводят тренинги и в регионах страны.
Ильхам Алиев: «Уверен, что выборы будут справедливыми и прозрачными, отразят волю азербайджанского народа»
Сегодня президент Азербайджана Ильхам Алиев принял главу наблюдательной миссии Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ Корин Йонкер. Как сообщает АПА, в ходе беседы был проведен обмен мнениями вокруг вопросов, связанных с проведением в Азербайджане предстоящих президентских выборов. Подробное