2018-ci il aprelin 11-nə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkiləri ilə əlaqədar prezidentliyə namizədlərin İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti tərəfindən ödənişsiz əsaslarla ayrılmış efir vaxtının bölgüsü məqsədilə martın 19-da Mərkəzi Seçki Komissiyasında püşkatma keçirilib. Davamı
Daily Archives: 03/19/2018
Prezident İlham Əliyev bayram tonqalını yandırdı
Martın 19-da Bakıda Azərbaycan xalqının milli bayramı – Novruz münasibətilə ümumxalq şənliyi keçirilir. Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Novruz şənliyində iştirak ediblər. Qız qalasının qarşısındakı meydana gələn dövlət başçısı və xanımını ilk olaraq Bahar qız qarşılayıb və səməni təqdim edib. Sonra ulu Dədə Qorqud xeyir-dua verərək, Novruz bayramının xalqımıza ruzi-bərəkət gətirməsini arzulayıb. Davamı
Azərbaycan prezidenti Vladimir Putini Rusiya prezidenti seçilməsi münasibətilə təbrik edib
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev Vladimir Putini Rusiya prezidenti seçilməsi münasibətilə təbrik edib. APA-nın xəbərinə görə, təbrikdə deyilir: “ Hörmətli Vladimir Vladimiroviç. Rusiya Federasiyasının prezidenti seçkilərində inamlı qələbə münasibətilə Sizi səmimi qəlbdən təbrik edirəm. Bu qələbə Sizin yüksək siyasi nüfuzunuzun olduğunu və ölkədə sabitliyin, qanunçuluğun və hüquq qaydalarının təmin edilməsinə, irimiqyaslı islahatların həyata keçirilməsinə, xalqın rifahının yüksəlməsinə kömək edən uzunmüddətli sosial proqramların reallaşmasına yönəldilmiş kursunuzun fəal dəstəkləndiyini təsdiq edir. Davamı
Prezidentliyə namizədlərə həftə ərzində ümumilikdə 6 saat ödənişsiz efir vaxtı ayrılacaq
Mərkəzi Seçki Komissiyasının martın 17-də keçirilmiş iclasında aprelin 11-ə təyin edilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkilərində ödənişsiz əsaslarla ayrılmış efir vaxtının bölgüsü məqsədilə püşkatma komissiyanın yaradılması və püşkatmanın keçirilməsi vaxtının və yerinin müəyyən edilməsi məsələsinə baxılıb. Davamı
Bu gün Azərbaycanda prezident seçkiləri ilə bağlı seçkiqabağı təşviqat başlayır
Martın 19-da 2018-ci il prezident seçkiləri ilə bağlı seçkiqabağı təşviqat başlayır. APA-nın məlumatına görə, Seçki Məcəlləsinə əsasən qeydə alınmış namizədlər, onların səlahiyyətli nümayəndələri və vəkil edilmiş şəxsləri, namizədi qeydə alınmış siyasi partiyalar, siyasi partiyaların blokları, onların səlahiyyətli nümayəndələri və vəkil edilmiş şəxsləri tərəfindən seçkiqabağı təşviqat səsvermə gününə 23 gün qalmış başlanır və səsvermənin başlanmasına 24 saat qalmış dayandırılır. Davamı

19 марта в Центральной избирательной комиссии Азербайджана состоялась жеребьевка бесплатного эфирного времени для кандидатов в президенты. Как сообщает 1news.az, бесплатное эфирное время кандидатам будет предоставлено компанией «Общественное телевидение и радиовещание» (İTV). Подробное
Daily Archives: 03/19/2018
Президент Ильхам Алиев зажег праздничный костер
19 марта в Баку состоялось общенародное веселье по случаю национального праздника азербайджанского народа — Новруза. Как и каждый год, в праздновании Новруза приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева. Подробное
Президент Азербайджана поздравил Владимира Путина с избранием на пост президента
Президент Азербайджана Ильхам Алиев поздравил Владимира с избранием на пост президента России. Как сообщает АПА, в поздравлении говорится: «Уважаемый Владимир Владимирович, сердечно поздравляю Вас с убедительной победой на выборах Президента Российской Федерации. Эта победа свидетельствует о Вашем высоком политическом авторитете и активной поддержке проводимого Вами курса, направленного на обеспечение стабильности, законности и правопорядка в стране, осуществление масштабных преобразований, реализацию долгосрочных социальных программ, способствующих повышению благосостояния народа. Подробное
Кандидатам в президенты в течение недели будет выделено 6 бесплатных часов на общественном телевидении и радио
На заседании Центральной избирательной комиссии 17 марта был рассмотрен вопрос о выделении бесплатного эфирного времени на президентских выборах в Азербайджанской Республике. Как сообщает АПА, заместитель председателя ЦИК Натиг Мамедов сказал, что на общественном телевидении и радио кандидатам будут бесплатно предоставлено еженедельно в общей сложности 6 часов, 3 часа на телевидении и 3 часа на радио. Церемония жеребьевки, связанная с распределением эфирного времени, будет проведена на заседании Комиссии 19 марта.
Сегодня стартует предвыборная кампания кандидатов в Президенты Азербайджана
19-го марта, стартует предвыборная кампания в связи с Президентскими выборами 2018 года. В соответствии с Календарным планом основных действий и мероприятий по подготовке и проведению выборов, предвыборная агитация стартует за 23 дня до дня выборов, то есть 19 марта 2018 года, а заканчивается за 24 часа до начала выборов, то есть 10 апреля в 08:00. Подробное