Avropa Şurasının baş katibi Torbyorn Yaqland Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevə yenidən prezident seçilməsi ilə əlaqədar təbrik məktubu göndərib. APA-nın xəbərinə görə, təbrikdə deyilir: Davamı
Monthly Archives: April 2018
MSK prezident seçkiləri ilə bağlı ATƏT DTİHB, ATƏT PA və AŞ PA-nın müşahidə missiyasının hesabatına dair bəyanat yayıb
Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Azərbaycanda aprelin 11-də keçirilmiş prezident seçkiləri ilə bağlı ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun, ATƏT-in Parlament Assambleyasının və Avropa Şurasının Parlament Assambleyasının müşahidə missiyasının hesabatına dair bəyanat yayıb. Davamı
“Ekzit-poll” bitdi, maraq qaldı
Beynəlxalq müşahidəçilər “ELS”ın Seçki Qərargahında
Bu gün Azərbaycanda prezident seçkilərini izləmiş beynəlxalq müşahidə missiyası, Bolqarıstan Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvləri 118 seçki dairəsinin 300 məntəqəsində “Ekzit-poll” tədqiqatını həyata keçirmiş ELS Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin “Ambassador Hotel”də yerləşən Seçki Qərargahında olublar. Davamı
MSK prezident seçkilərinin ilkin nəticələrini açıqlayıb: Bülletenlərin mütləq əksəriyyəti sayılıb, İlham Əliyev 86 faiz səs toplayıb
Bu gün keçirilən prezident seçkilərində 125 seçki dairəsi üzrə 5 min 641 seçki məntəqəsindən 5 min 201 seçki məntəqəsi, yəni seçki məntəqələrinin 92,2 faizi hesabat verib. APA-nın məlumatına görə, Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov bunu bu gün keçirilən mətbuat konfransında bildirib. Davamı
“ELS” “exit-poll”un ilkin nəticələrini açıqlayıb: İlham Əliyev 82,71 faiz səs toplayıb
“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi prezident seçkiləri ilə bağlı “exit-poll”un ilkin nəticələrini açıqlayıb. APA-nın məlumatına görə, mərkəzin rəhbəri İradə Yaqubova bildirib ki, prezident seçkilərində 118 dairədə 300 məntəqədə “exit-poll” aparılıb: “80 min anket əsasında biz nəticə çıxardıq. Gün ərzində hər saatdan bir anketlər qutudan anketlər çıxarılır və səslər sayılırdı. Anketdə seçki prosesi və başqa məsələlərlə bağlı suallar var idi. Seçici fəallığı gün ərzində 68,7 faiz olub. “Exit-poll” uğurla başa çatdı. Davamı

Генсек Совета Европы Турбьерн Ягланд поздравил президента Азербайджана Ильхама Алиева с переизбранием на этот пост. Как передает АПА, в поздравлении говорится: Подробное
Monthly Archives: Апрель 2018
ЦИК распространила заявление в связи с отчетом БДИПЧ ОБСЕ, ПА ОБСЕ и ПАСЕ относительно президентских выборов
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) распространила заявление в связи с отчетом Бюро по демократическим институтам и правам человека ОБСЕ, Парламентской ассамблеи ОБСЕ и Парламентской ассамблеи Совета Европы относительно прошедших 11 апреля в Азербайджане президентских выборов. Подробное
“Exit-poll” завершен, но интерес остался
Международные наблюдатели в Избирательном Штабе “ELS”
Сегодня члены Центральной Избирательной Комиссии, отслеживающие в составе международной наблюдательной миссии президентские выборы в Азербайджане, побывали в Избирательном Штабе Независимого Исследовательского Центра “ELS”, который накануне провел исследование “Exit-poll” в 300 участках 118-ти избирательных округов. Подробное
ЦИК: Ильхам Алиев набрал 86% голосов на президентских выборах
После обработки бюллетеней с 5201 избирательного участка, действующий глава государства Ильхам Алиев набрал на президентских выборах в Азербайджане 86% голосов избирателей. Как передает АПА, об этом сказал председатель Центральной Избирательной Комиссии. Подробное
«ELS» обнародовал предварительные итоги голосования: Ильхам Алиев набрал 82,71% голосов
Независимый исследовательский центр «Els» обнародовал предварительные итоги «exit-poll» в связи с президентскими выборами в Азербайджане.
Как сообщает АПА, руководитель Центра Ирада Ягубова заявила, что «exit-poll» проводился на 300 участках в 118 округах: «Мы подвели итог на основании 80 тысяч анкет. В течение дня каждый час анкеты извлекались из урн и голоса подсчитывались. В анкетах содержались вопросы, в том числе связанные с избирательным процессом. Избирательная активность в течение дня составила 68,7%. «Еxit-poll» завершился успешно». Подробное