“ELS – Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyi 2018-ci il prezident seçkiləri ərəfəsində ölkədəki mövcud ictimai-siyasi və sosial-iqtisadi durumun qiymətləndirilməsi, seçici fəallığı, aktual məsələlərə əhalinin münasibətinin müəyyənləşdirilməsi məqsədilə bu ilin fevral-mart aylarında ölkənin 68 rayonunda (Naxçıvan MR-nın ərazisi və işğal olunmuş rayonlar istisna olunmaqla) 1580 respondent arasında rəy sorğusu keçirib. Davamı
Daily Archives: 03/27/2018
“Prezident İlham Əliyevə alternativ yoxdur”
“ELS” rəy seçkiqabağı rəy sorğusunun nəticələrini açıqladı
Martın 27-də Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzində “ELS-Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyi 2018-ci il prezident seçkiləri ərəfəsində ölkədəki mövcud ictimai-siyasi və sosial-iqtisadi durumun qiymətləndirilməsi, seçici fəallığı, aktual məsələlərə əhalinin münasibətinin müəyyənləşdirilməsi məqsədilə fevral-mart aylarında ölkənin 68 rayonunda (Naxçıvan MR-nın ərazisi və işğal olunmuş rayonlar istisna olunmaqla) 1580 respondent arasında apardığı rəy sorğusunun nəticələrini açıqladı. FOTOQALEREYA Davamı
Azərbaycanlı şagird Reyhan Camalovanın adı “Forbes”in siyahısına düşüb
Azərbaycanlı şagirdin adı ilk dəfə “Forbes” jurnalının “30 yaşdan aşağı 30 nəfər” siyahısına daxil edilib. APA-nın məlumatına görə, dünyada 30 yaşınadək nailiyyət qazanmış insanların adlarının yer aldığı siyahıda yağış suyundan enerji istehsal edən Reynerci (Rainergy) qurğusunu yaradıcısı 15 yaşlı Reyhan Camalova da var. Davamı

Как сообщает АПА, об этом на пресс-конференции сказала председатель ОО «Центр независимых исследований «ELS» Ирада Ягубова. По ее словам, в опросе приняли участие лица в возрасте 18 лет и старше. Опрос проводился в форме интервью в домах респондентов. Отбор населенных пунктов проводился методом многоступенчатой стратификации случайного выбора территории, и обеспечил равномерный охват районов республики. 50,4% населенных пунктов, охваченных опросом — это города, 6,2% – поселки, 43,4% — села. Выбор респондентов по полу и возрасту проводился в соответствии с существующей статистической информационной базой. Подробное
Daily Archives: 03/27/2018
“Альтернативы Президенту Ильхаму Алиеву нет”
“ELS” в предверии президентских выборов обнародовал итоги социологического исследования
27 марта на пресс-конференции в Международном Пресс Центре Независимый Исследовательский Центр “ELS” обнародовал результаты социологического опроса по оценке нынешней социально-политической и социально-экономической ситуации в стране, избирательной активности, отношения населения к актуальным вопросам. Опрос был проведен среди 1580 респондентов в 68 районах страны (за исключением территории Нахчыванской Автономной Республики и оккупированных регионов) в феврале-марте текущего года. FOTOQALEREYA Подробное
Имя азербайджанской школьницы Рейхан Джамаловой включено в список «Forbes»
Имя азербайджанской школьницы Рейхан Джамаловой включено в список «30 талантливых людей моложе 30» журнала «Forbes». Как сообщает АПА, среди включенных в список достигших успеха людей моложе 30 лет есть имя 15-летней Рейхан Джамаловой, изобретателя оборудования Rainergy.