Daily Archives: 08/27/2016
Heydər Əliyev Fondu valideyn himayəsindən məhrum olan uşaqlar və təhsildə fərqlənən şagirdlər üçün istirahət proqramı təşkil edib
27.08.2016Heydər Əliyev Fondu valideyn himayəsindən məhrum uşaqlar, xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar və təhsildə fərqlənən bir qrup şagird üçün avqustun 26-da Qəbələdə istirahət proqramı təşkil edib. Proqram Bakı, Şəki və Qəbələ şəhərlərindəki müxtəlif körpələr və uşaq evləri, internat məktəbləri və Daun Sindromlu Şəxslərin Reabilitasiya Mərkəzindən uşaq və yeniyetməni əhatə edib.
Bakıdan Qəbələyə yola düşən uşaqlar elə təyyarədə ilk dəqiqələrdən əyləncə dolu anlar yaşadılar. Uşaqların sevinci üzlərindən hiss olunurdu. Onlar bu gün həyatlarının ən xoşbəxt günlərindən birini yaşayırdı. Şən klounlarla birlikdə Qəbələyə gedən uşaqları qarşıda maraqlı bir istirahət gözləyirdi. Qəbələ aeroportunda balacaların sevimli qəhrəmanları əllərində rəngarəng şarlarla onları qarşıladılar. FOTOQALEREYA Davamı

Daily Archives: 08/27/2016
Фонд Гейдара Алиева организовал в Габале программу отдыха для детей, лишенных родительской опеки, и отличившихся в учебе учащихся
27.08.201626 августа Фонд Гейдара Алиева организовал в Габале программу отдыха для детей, лишенных родительской опеки, детей, нуждающихся в особой заботе, и группы учащихся, отличившихся в учебе. Об этом Day.Az сообщает со ссылкой на АЗЕРТАДЖ. Программа охватила детей и подростков из различных детских домов, школ-интернатов Баку, Шеки и Габалы, а также Реабилитационного центра лиц с синдромом Дауна.
Вылетевшие из Баку в Габалу дети с первых минут на борту самолета почувствовали атмосферу праздника. Их лица выражали чувство радости. Сегодня был один из самых счастливых дней в их жизни. ФОТОГАЛЕРЕЯ Подробное