Daily Archives: 08/20/2016
23.08.2016-Gunay-Ushaq-TeatrBakı Uşaq Teatrının “Günay” Teatr-Studiyasının gənc istedadları Soçidə “Yaradıcı zirvə” adı altında keçirilmiş ХХ Beynəlxalq müsabiqə-festivaldan 5 mükafatla Vətənə dönüblər. Mükafatlar arasında teatr nominasiyası, bədii söz nominasiyası, ansambl xoreoqrafiyası, solo xoreoqrafiq nominasiya və “Ən yaxşı teatr geyimi” üçün diplom var.
Qeyd etmək lazımdır ki, müsabiqə Krasnodar rayonunun “Təhsil, Elm və Gənclər Siyasəti” Nazirliyinin Gənclər Siyasəti Departamentinin dəstəyilə keçirilmişdir. Festivalın münsiflər heyəti Rusiya Federasiyasının incəsənət xadimlərindən ibarət idi. Burada Rusiya, Azərbaycan və Özbəkistandan 18 kollektiv iştirak edirdi. 8-16 yaş arası 12 gənc Azərbaycan incəsənətini Rusiyada layiqincə təmsil edərək, Vətənə 5 mükafat la qayıtmışlar. Davamı

Daily Archives: 08/20/2016
23.08.2016-Gunay-Ushaq-TeatrЮные дарования Театра-Студии «Гюнай» Бакинского Детского Театра вернулись с ХХ-го Международного конкурса-фестиваля в Сочи под названием «На творческом олимпе»  сразу с 5-ю наградами, в частности, театральная номинация, номинация художественного слова, номинация ансамблевой хореографии, соло хореографическая номинация и диплом “За лучшие костюмы”.
Следует отметить, что фестиваль-конкурс проводился при поддержке Управления молодёжной политики Министерства Образования, Науки и Молодёжной Политики Краснодарского края. Жюри фестиваля-конкурса состояло из деятелей искусств Российской Федерации. В конкурсе принимало участие 18 коллективов из России, Азербайджана и Узбекистана. 12 ребят в возрасте от 8 до 16 лет сумели достойно представить искусство Азербайджана в России, откуда они вернулись на Родину с 5-ю наградами и массой эмоций.  Подробное