Daily Archives: 01/15/2015
Azay Quliyev: ABŞ-da bir sıra dövlət qurumları, institutları Azərbaycanla bağlı qərəzli bəyanatlar səsləndirirlər
metbuat_merkezi_150115_06“Son günlər, son aylar ABŞ-da bir sıra dövlət qurumları, dövlət institutları Azərbaycanla bağlı qərəzli, həqiqəti əks etdirməyən bəyanatlar səsləndirirlər. Bunlar ABŞ-ın Azərbaycanla strateji əməkdaşlığını əks etdirməyən bəyanatlardır”. Trend-in məlumatına görə, bu barədə Milli Məclisin üzvü, Azərbaycan Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının sədri Azay Quliyev “ABŞ-da insan hüquqlarının vəziyyəti. Ölkənin xarici siyasətinin paradoksları” mövzusunda dinləmələrdə çıxışı zaman deyib. Davamı
15.01.2015
20 Yanvar günü ilə əlaqədar Bakının bəzi küçə və prospektlərində nəqliyyatın hərəkəti məhdudlaşdırılacaq
Yol polisi yolda 240212Bakı şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsindən (BŞDYPİ) APA-ya verilən məlumata görə, 20 Yanvar faciəsinin 25-ci ildönümü ilə əlaqədar olaraq Şəhidlər xiyabanına gələn ziyarətçilərin təhlükəsizliyi təmin etmək məqsədilə yanvarın 20-i saat 08:00-dan mərasim başa çatanadək Bakının əsas küçə və prospektlərində nəqliyyatın hərəkəti məhdudlaşdırılacaq.
Belə ki, Mikayıl Müşfiq küçəsi və Hüseyn Cavid prospektinin kəsişməsindən, Mikayıl Müşfiq dairəsi ilə Mətbuat prospektinin kəsişməsindən, Mehdi Hüseyn küçəsi Teleteatr binasının qarşısından, İzzət Nəbiyev və Abbasqulu Abbaszadə küçələrinin kəsişməsindən, yəni Milli Məclisin inzibati binasının arxa hissəsindən Parlament prospekti – Şəhidlər xiyabanı istiqamətinə bütün nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti məhdudlaşdırılacaq.
BŞDYPİ sürücüləri həmin gün şəxsi nəqliyyat vasitələrindən mümkün qədər az istifadə etməyə, alternativ yollara üstünlük verməyə çağırır.

Daily Archives: 01/15/2015
Азай Гулиев: «Предвзятые и субъективные высказывания претят духу стратегического сотрудничества между Баку и Вашингтоном»
metbuat_merkezi_150115_06 «Предвзятые и субъективные высказывания в адрес Азербайджана, озвучиваемые в последнее время на самых различных уровнях в США, претят духу стратегического сотрудничества между Баку и Вашингтоном». Как сообщает 1news.az, об этом заявил руководитель Совета государственной поддержки НПО при Президенте Азербайджана, депутат Милли Меджлиса Азай Гулиев. Подробное
15.01.2015
В связи с траурным днем 20 Января на некоторых проспектах и улицах Баку будет ограничено движение транспорта
Yol polisi yolda 240212Как сообщили АПА в ГУГДП, в связи с 25-летней годовщиной трагедии 20 Января для обеспечения безопасности посетителей Аллеи шехидов, в этот день с 8:00 и до завершения церемонии поминания на главных улицах и проспектах Баку движение транспорта будет ограничено.
В частности, от пересечения улицы Микаила Мушвига с проспектом Гусейна Джавида, от круга Микаила Мушвига до проспекта Метбуат, от здания Телетеатра на улице Мехти Гусейна, от пересечения улицы Иззата Набиева с улицей Аббасгулу Аббасзаде, то есть от проспекта Парламента — задней части административного зданияМилли Меджлиса в направлении Аллеи Шехидов.
ГУГДП советует водителям в этот день не использовать личные транспортные средства и ехать по альтернативной дороге.