Daily Archives: 01/20/2015
Ilham_Eliyev_Shehidler_XiyabanindaAzərbaycan prezidenti İlham Əliyev Şəhidlər xiyabanında 20 yanvar faciəsinin qurbanlarının qəbirlərini ziyarət edib, məzarları üzərinə qərənfillər düzüb. Dövlət başçısı “Əbədi məşəl” kompleksi önünə əklil qoyub, Vətən yolunda qurban getmiş şəhidlərin xatirəsinə ehtiramını bildirib. Müdafiə Nazirliyinin əlahiddə nümunəvi hərbi orkestrinin ifasında Azərbaycanın Dövlət Himni səslənib. Davamı
20.01.2015
Azərbaycan xalqı 20 Yanvar faciəsinin 25 ilini qeyd edir
20-yanvar-shehidler-xiyabani-ushaqBu gün Azərbaycan xalqının tarixinə Qanlı Yanvar faciəsi kimi daxil olmuş 1990-cı il 20 Yanvar hadisələrindən 25 il keçir. Həmin gün keçmiş sovet dövlətinin hərbi maşınının Azərbaycan xalqına qarşı həyata keçirdiyi vəhşi terror aktı insanlığa qarşı törədilmiş ən ağır cinayətlərdən biridir. Azadlığı, ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizəyə qalxmış dinc əhaliyə divan tutulması, kütləvi terror nəticəsində yüzlərlə günahsız insanın qətlə yetirilməsi totalitar sovet rejiminin cinayətkar mahiyyətini bütün dünyaya bir daha nümayiş etdirdi. Davamı

Президент Азербайджана Ильхам Алиев посетил Аллею шехидов, почтил память жертв трагедии, положил гвоздики на их могилы. По информации АПА, глава государства возложил венок перед комплексом «Вечного огня», почтил память Шехидов, отдавших свои жизни за Родину. В исполнении отдельного образцового военного оркестра Министерства Обороны прозвучал государственный гимн Азербайджана. Подробное
Президент Азербайджана посетил Аллею Шехидов
20.01.2015
Сегодня исполняется 25 лет со дня трагедии, вошедшей в историю азербайджанского народа как Кровавый Январь 1990 года. Зверский террористический акт, совершенный в этот день военной машиной бывшего советского государства является одним из страшных преступлений против азербайджанского народа. Расправа с мирным населением и массовое убийство сотни людей, поднявшихся на борьбу за свободу и территориальную целостность Родины, в очередной раз продемонстрировали всему миру преступный характер тоталитарного советского режима.