Daily Archives: 01/17/2015
Azərbaycanda bilik və bacarıqlarının diaqnostik qiymətləndirilməsi aparılan müəllimlərin dərs yükü norması 1,5 dəfə, əməkhaqqı 2 dəfə artırılıb
Ilham Eliyev Imzalanma 130510Azərbaycan prezidentiİlham Əliyevdövlət ümumi təhsil müəssisələrində çalışan bilik və bacarıqlarının diaqnostik qiymətləndirilməsi aparılan müəllimlərin dərs yükünün və əməkhaqqının artırılması haqqında sərəncam imzalayıb. APA-nın məlumatına görə, sərəncamda bildirilir ki, dövlət ümumi təhsil müəssisələrində çalışan bilik və bacarıqlarının diaqnostik qiymətləndirilməsi aparılan müəllimlərin həftəlik dərs yükü norması 1,5 dəfə, aylıq vəzifə maaşları orta hesabla 2 dəfə artırılsın. Davamı

Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о повышении учебной нагрузки и заработной платы работающих в государственных общеобразовательных учреждениях педагогов, знания и способности которых проходят диагностическую оценку. Как сообщает АПА, в распоряжении говорится: Повысить в 1,5 раза норму еженедельной учебной нагрузки работающих в государственных общеобразовательных учреждениях педагогов, знания и способности которых проходят диагностическую оценку, их ежемесячные должностные оклады — в среднем в 2 раза. Подробное
В Азербайджане учебная нагрузка педагогов, прошедших диагностическое оценивание знаний и навыков, увеличена в 1.5, а зарплата – в 2 раза