Azərbaycanda nikaha girən şəxslərdən tibbi arayışın tələb olunması ilə bağlı qanunvericiliyə edilən düzəlişin qüvvəyə minməsi tarixi dəyişdirilir. APA-nın məlumatına görə, Milli Məclisin Sosial siyasət komitəsinin bu gün keçirilən iclasında Azərbaycan prezidentinin təqdimatı ilə Ailə Məcəlləsinə dəyişikliklər müzakirəyə çıxarılıb.
Dəyişikliyə əsasən, “Azərbaycan Respublikasının Ailə Məcəlləsinə dəyişikliklər edilməsi haqqında” 2014-cü il 17 oktyabr tarixli 1080-IVQD nömrəli qanun 2015-ci il iyunun 1-dən qüvvəyə minəcək. Bununla bağlı qeyd olunan qanunun 2-ci maddəsində “yanvarın 1-dən” sözləri, “iyunun 1-dən” sözləri ilə əvəz edilir. Davamı
“Məmurlar yaddan çıxarmamalıdırlar ki, onlar xalq üçün işləyirlər, onlar xalqın xidmətçiləridir. Dəfələrlə demişəm ki, mən birinci xidmətçiyəm. Xalqın birinci xidmətçisi Prezident olmalıdır, çünki xalq bizə inanır, bizə bu missiyanı aparmağı həvalə edib, tapşırıb”. APA-nın xəbərinə görə, bunu Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev regionların 2014-2018-ci illərdə sosial-iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramının icrasının birinci ilinin yekunlarına həsr olunan konfransda deyib.

Дата вступления в силу поправки к законодательству о необходимости получения медицинской справки лицам, вступающим в брак, сдвинулась. Как сообщает АПА, на сегодняшнем заседании Комитета по социальной политике Милли Меджлиса были вынесены на обсуждение изменения в Семейном Кодексе.
На основании изменений, закон «О внесении поправок в Семейный кодекс Азербайджанской Республики»№ 1080-IVQD от 17 октября 2014 года вступит в силу с 1 июня 2015 года. В связи с этим во 2-ой статье указанного закона «с 1 января» будет заменено на «с 1 июня». Подробное
«Чиновники не должны забывать, что они трудятся для народа, они служащие народа. Неоднократно говорил, что я — первый служащий. Президент является первым служащим народа, потому что народ верит в нас, возложил на нас, поручил нам эту миссию». Как сообщает АПА, об этом сказал президент Ильхам Алиев на конференции, посвященной итогам первого года выполнения «Госпрограммы социального экономического развития регионов Азербайджанской Республики в 2014-2018 гг.».