Almaniya Bundestaqının internet saytında “Dağlıq Qarabağ uğrunda iğtişaşlar” sərlövhəli məlumat dərc olunub. APA-nın “AzərTAc” dövlət agentliyinə istinadın verdiyi xəbərə görə, məlumatda bu ilin əvvəlindən Dağlıq Qarabağ münaqişəsində atəşkəsin pozulması hallarının intensivləşdiyi qeyd olunur. Bildirilir ki, Bundestaqın “Solçular” fraksiyasının bununla bağlı AFR hökumətinə ünvanlandığı sorğuya Xarici İşlər Nazirliyi cavab verib. Davamı
Almaniya XİN: Dağlıq Qarabağ beynəlxalq hüquq baxımından Azərbaycanın ayrılmaz tərkib hissəsidir
12.11.2014
12 noyabr – Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya günüdür. APA-nın məlumatına görə, müstəqil Azərbaycanın Konstitusiyası 1995-ci il noyabrın 12-də keçirilmiş referendumda qəbul edilib. Dövlətin əsas qanunu 1995-ci il noyabrın 27-dən qüvvəyə minib. Artıq 19 ildir Azərbaycan noyabrın 12-ni Konstitusiya günü kimi qeyd edir.

На сайте немецкого Бундестага размещена информация под заголовком «конфликты из-за Нагорного Карабаха». Как сообщает АПА со ссылкой на АзерТАдж, в информации отмечается, что с начала этого года в ходе нагорно-карабахского конфликта участились случаи нарушения режима прекращения огня. Сообщается, что на запрос в связи с этим фракции «Левых» Бундестага, адресованный правительству ФРГ, ответило Министерство иностранных дел. Подробное
МИД Германии: Нагорный Карабах с точки зрения международного права является неотъемлемой составной частью Азербайджана
12.11.2014
12 ноября — День Конституции Азербайджанской Республики. Как сообщает АПА, Конституция независимого Азербайджана была принята на референдуме 12 ноября 1995 года. Основной закон государства вступил в силу с 27 ноября 1995 года. Вот уже 19 лет, как Азербайджан отмечает 12 ноября как День Конституции.