Noyabrın 7-də musiqinin insanın şüuruna təsiri, uşaq mahnıları, orta məktəblərdə keçirilən musiqi dərsləri və s. bu kimi aktual məsələlər “ElS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin rəhbəri İradə Yaqubovanın digər ekspertlərlə birgə iştirak etdiyi İctimai Televiziyanın “Addım-addım” verilişində müzakirə predmeti olmuşdur.
İ.Yaqubova təşkilatın bu istiqamətdə 2011-ci ildən bugünədək apardığı fəaliyyət, həmçinin AR Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə yardımı ilə həyata keçirilən “Azərbaycanın mədəni irsinin qorunması və inkişafına dəstək” adlı layihəsi çərçivəsində görülən işlər barədə ətraflə məlumat verərək, uşaq musiqisinin tərbiyəvi təsir gücünə malik olduğunu və insanın formalaşmasında aparıcı rol oynadığını vurğulayıb. VİDEO Davamı

Daily Archives: 11/08/2014
07.11.2014 itv-addim-addim7 ноября руководитель Независимого Исследовательского Центра “ELS” Ирада Ягубова вместе с другими экспертами стала гостем передачи  “Аддым-аддым” Общественного Телевидения, предметом обсуждения которой было влияние музыки  на сознание человека, детские песни, уроки музыки в общеобразовательных школах и др.
И.Ягубовала подробно рассказала о деятельности организации с 2011 года по сегодняшний день, в том числе, проделанной работе в рамках проекта “Содействие сохранение и развитию культурного наследия Азербайджана”, подчеркнув при этом, что музыка, в особенности детские песни играют ключевую роль в воспитании и формировании человека.  ВИДЕО Подробное