Oktyabrın 29-da “ELS-Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyi 2014-cü il mayın 1-dən AR Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə yardımı ilə həyata keçirilən “Azərbaycanın mədəni irsinin qorunması və inkişafına dəstək” adlı layihəsinin yekun təqdimatını başa çatdırdı. Davamı
Monthly Archives: October 2014
Yeni uşaq mahnıları AzTV-nın canlı efirində
ELS-ın təqdimatı davam edir
Oktyabrın 28-də Azərbaycan Dövlət Televiziyasının “Səhər” əyləncəli-informasiya proqramında ELS Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin AR Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə yardımı ilə həyata keçirdiyi “Azərbaycanın mədəni irsinin qorunması və inkişafına dəstək” adlı layihəsi çərçivəsində “Yeni uşaq mahnıları-2013” Ümumrespublika Müsabiqəsinin qalib mahnıları təqdim olunub. Davamı
İradə Yaqubova yeni uşaq mahnıları ilə “Yeni gün”ün canlı efirində
Oktyabrın 23-də “ELS-Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyinin rəhbəri İradə Yaqubova İTV-də canlı yayımlanan “Yeni gün” proqramının qonağı olub. Canlı yayım zamanı 2014-cü il mayın 1-dən AR Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə yardımı ilə həyata keçirilən “Azərbaycanın mədəni irsinin qorunması və inkişafına dəstək” adlı layihəsinin yekunu, o cümlədən Azərbaycanın tarixində ilk dəfə olaraq Mərkəz tərəfindən keçirilmiş “Yeni uşaq mahnıları-2013” Ümumrespublika Müsabiqəsinin qalib mahnılarından ibarət disklərin buraxılışı və notların dərcindən söhbət gedib. VİDEO Davamı
“ELS” layihəsinin yekun təqdimatını Sumqayıtda keçirdi
Oktyabrın 22-də Sumqayıt şəhəri Uşaq və Yeniyetmələrin Yaradıcılıq Mərkəzində “ELS-Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyinin 2014-cü il mayın 1-dən AR Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə yardımı ilə həyata keçirilən “Azərbaycanın mədəni irsinin qorunması və inkişafına dəstək” adlı layihəsinin yekun təqdimatı keçirildi. Davamı
“ELS” ilin layihəsinin yekun təqdimatını keçirdi
Oktyabrın 21-də “ELS-Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyi Beynəxalq Mətbuat Mərkəzində 2014-cü il mayın 1-dən AR Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə yardımı ilə həyata keçirilən “Azərbaycanın mədəni irsinin qorunması və inkişafına dəstək” adlı layihəsinin yekun təqdimatını keçirmişdir. Davamı

29 октября завершилась итоговая презентация проекта Независимого Исследовательского Центра ELS «Содействие сохранению и развитию культурного наследия Азербайджана» при финансовом содействии Государственного Совета по поддержке НПО при Президенте АР. Подробное
Monthly Archives: Октябрь 2014
Ирада Ягубова с детскими песнями в прямом эфире «Йени гюн»
23 октября руководитель Независимого Исследовательского Центра (НИЦ) ELS Ирада Ягубова стала гостем прямого эфира программы «Йени гюн» Общественного телевидения Азербайджана. Во время прямого эфира разговор шел об итогах проекта ELS «Содействие сохранению и развитию культурного наследия Азербайджана» при финансовом содействии Государственного Совета по поддержке НПО при Президенте АР, в том числе аудиодиска и альбома нот песен-победителей Общереспубликанского конкурса “Новые детские песни-2013”, впервые проведенного в Азербайджане НИЦ. VİDEO Подробное
ELS провел итоговую презентацию проекта в Сумгаите
22 октября в Центре Детского и Юношеского Творчества города Сумгаита состоялась итоговая презентация проекта Независимого Исследовательского Центра ELS «Содействие сохранению и развитию культурного наследия Азербайджана» при финансовом содействии Государственного Совета по поддержке НПО при Президенте АР. Подробное
21 октября в Международном Пресс-центре состоялась итоговая презентация проекта Независимого Исследовательского Центра ELS «Содействие сохранению и развитию культурного наследия Азербайджана» при финансовом содействии Государственного Совета по поддержке НПО при Президенте АР. Подробное
Азербайджан отмечает 23-летие государственной независимости
Сегодня Азербайджан отмечает 23-летие государственной независимости. Как сообщает АПА, Верховный Совет Азербайджанской Республики на заседании, проведенном 18 октября 1991 года, принял Конституционный акт «О Государственной независимости Азербайджанской Республики». Подробное