Daily Archives: 11/05/2014
Tehsil Nazirliyi bina 111012Nazirlər Kabinetinin dərs ilinin müddətinin artırılması ilə bağlı qərarı bu il tətbiq olunamayacaq. Təhsil Nazirliyi Azərbaycanda ümumtəhsil məktəblərində dərs ilinin müddəti artırılması ilə bağlı məsələyə münasibət bildirib.
Təhsil Nazirliyindən APA-ya verilən xəbərə görə, Nazirlər Kabinetinin 30 oktyabr 2014-cü il tarixli 362 nömrəli qərarı ilə “Ümumtəhsil məktəbinin Nümunəvi Nizamnaməsi”ndə dərs ilinin müddəti ilə bağlı qəbul edilən normativ akt çərçivə sənədi olduğundan dərs ilinin nə vaxtdan uzadılacağı nazirliyin səlahiyyətlərinə daxildir. Davamı
5.11.2014
Azərbaycanda ümumtəhsil məktəblərində dərs ilinin müddəti artırılıb
Azerbaycan_Nazirler_KabinetiNazirlər Kabineti Təhsil Nazirliyinin təklifini nəzərə alaraq dərs ilinin artırılması ilə bağlı “Ümumtəhsil məktəbinin Nümunəvi Nizamnaməsi”nə dəyişiklik edib. APA-nın məlumatına görə, dəyişikliyə əsasən ümumtəhsil məktəbində dərs məşğələləri sentyabrın 15-də başlayıb iyunun 14-də başa çatacaq. Davamı

Daily Archives: 11/05/2014
Tehsil Nazirliyi bina 111012Решение Кабинета министров о продлении учебного года в текущем году применяться не будет. Министерство образования выразило отношение к вопросу о продлении учебного года в общеобразовательных школах.
Как сообщили АПА в министерстве образования,  решение 362 Кабинета министров от 30 октября 2014 года было принято в рамках нормативного акта «Образцовый устав общеобразовательной школы». В связи с этим продление учебного года входит в полномочия министерства. Подробное
5.11.2014
В общеобразовательных школах Азербайджана продлен учебный год
Azerbaycan_Nazirler_KabinetiКабинет министров Азербайджана, учитывая предложение Министерства образования, внес изменения в «Образцовый устав общеобразовательной школы» в связи с продлением учебного года. Как сообщает АПА, согласно изменению,  занятия в общеобразовательных школах республики начнутся 15 сентября, а завершатся 14 июня.
Учебный год будет разделен на два полугодия, первое полугодие охватит период  с 15 сентября по 26 января, второе полугодие – с 1 февраля по 14 июня.   Подробное