Daily Archives: 11/17/2014
Bakıda Azərbaycan Uşaqlarının III Forumu keçirilibAPA-nın məlumatına görə, Prezident Administrasiyasının Humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Fatma Abdullazadə prezident İlham Əliyevin forum iştirakçılarına təbrik məktubunu oxuyub. Daha sonra uşaq siyasəti ilə bağlı film nümayiş olunub. Davamı
17.11.2014
Prezident: “Uşaq hüquqlarının müdafiəsi Azərbaycan dövlətinin uşaqlarla bağlı siyasətinin əsas istiqamətlərindəndir”
ilkham_aliev_15“Uşaq hüquqlarının müdafiəsi Azərbaycan dövlətinin uşaqlarla bağlı siyasətinin əsas istiqamətlərindəndir. Uşaqların problemləri ilə məşğul olan dövlət qurumlarının gündəlik fəaliyyəti hər birinizin vicdan, fikir və söz azadlığınıza hörmətlə yanaşılmasına və hüquqlarınızın tam təmin edilməsi üçün əlverişli mühitin yaradılmasına yönəlib”. APA-nın xəbərinə görə, bu fikirlər prezident İlham Əliyevin Uşaqların Üçüncü Ümumrespublika Forumunun iştirakçılarına ünvanladığı təbrik məktubundandır. Davamı
Heydər Əliyev Mərkəzində “Uşaq ürəkləri Azərbaycanda döyünür” şüarı altında beynəlxalq konfrans keçiriləcək
Uşaq ürəkləri Azərbaycanda döyünürNoyabrın 20-dən 22-dək Heydər Əliyev Mərkəzində “Anadangəlmə Ürək Xəstəliklərində Yeniliklər” (Update in congenital heart diseases) adlı beynəlxalq konfrans keçiriləcək. Heydər Əliyev Mərkəzindən APA-ya verilən məlumata görə, “Uşaq ürəkləri Azərbaycanda döyünür” (Children’s hearts beat in Azerbaijan) şüarı altında təşkil olunacaq beynəlxalq konfrans 20 Noyabr – Ümumdünya Uşaqlar Gününə həsr edilib. Davamı

Daily Archives: 11/17/2014
Bakıda Azərbaycan Uşaqlarının III Forumu keçirilib17 ноября в Баку прошел III Общереспубликанский форум детей, организованный совместно Государственным комитетом по проблемам семьи, женщин и детей, Фондом Гейдара Алиева и Детским фондом ООН (ЮНИСЕФ).  Как сообщает АзерТАдж, в форуме приняли участие около 350 детей, среди которых особо одаренные, нуждающиеся в особой заботе дети, а также дети из семей беженцев и вынужденных переселенцев. В рамках форума также была развернута выставка прикладных работ детей. Подробное
17.11.2014
Президент Ильхам Алиев обратился к участникам III общереспубликанского Детского форума
ilkham_aliev_15Защита прав детей является одним из основных направлений политики Азербайджанского государства в отношении детей. Об этом, как передает Day.Az со ссылкой на Trend, говорится в обращении Президента Азербайджана Ильхама Алиева к участникам третьего общереспубликанского Детского форума. Глава государства поприветствовал детей-участников форума и в их лице всех детей Азербайджана, пожелал здоровья и счастья. Подробное
В Центре Гейдара Алиева пройдет международная конференция под девизом ”Детские сердца бьются в Азербайджане”
Uşaq ürəkləri Azərbaycanda döyünürВ Центре Гейдара Алиева 20-22 ноября пройдет международная конференция «Новшества во врожденных сердечных заболеваниях» (Update in congenital heart diseases), говорится в понедельник в сообщении Центра. еждународная конференция, которая будет организована под девизом «Детские сердца бьются в Азербайджане» (Children’s hearts beat in Azerbaijan), приурочена к 20 ноября — Всемирному дню ребенка. Подробное