Daily Archives: 05/20/2014
Irada_Yaubova-itv_radioMayın 20-də “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin rəhbəri İradə Yaqubova İctimai Radionun “Yeni gün” Musiqi-informasiya proqramının qonağı olub. Verilişdə söhbət uşaq mahnıları, onların dünəni, bu günü və sabahı haqqında gedib, həmçinin “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin uğurla həyata keçirdiyi və cəmiyyətdə maraqla qarşılandığı “Yeni uşaq mahnıları-2013” Ümumrespublika Müsabiqəsinin mahnıları, o cümlədən qalib mahnılar səsləndirilib.
Bir saat davam edən canlı yayım zamanı İradə Yaqubova dinləyicilərin suallarını cavablandırmış və təşkilatın 2014-cü ildə start verdiyi layihələr haqqında ətraflı məlumat vermişdir.

Daily Archives: 05/20/2014
Irada_Yaubova-itv_radio20 мая руководитель Независимого Исследовательского Центра (НИЦ)  “ELS” Ирада Ягубова стала гостем музыкально-информационной программы “Йени гюн” Общественного Радио.  В ходе прямого эфира речь шла о детских песнях, об их вчерашнем и завтрашнем дне, в том числе Общереспубликанском конкурсе  “Новые детские песни-2013”,  реализованном впервые в истории Азербайджана  НИЦ и вызвавшим интерес общественности страны. Во время эфира были озвучены четыре песни из десяти, ставшие победителями конкурса.
В ходе часового эфира Ирада Ягубова ответила на вопросы радиослушателей и дала подробную информацию о проекте организации,  стартовавшем в 2014 году.