Daily Archives: 05/07/2014
19c89f0531378e32e44c909f264782e6Bu gün Bakı Slavyan Universiteti və AMEA Rəyasət Heyətinin təşkil etdiyi “Azərbaycanşünaslığın aktual problemləri” adlı beynəlxalq elmi konfransın iştirakçıları Quba Soyqrımı Memorial Kompleksini ziyarət ediblər. APA-nın şimal bürosunun verdiyi xəbərə görə, qonaqlara ermənilərin azərbaycanlılara, eləcə də şimal bölgəsində yaşayan digər xalqlara qarşı törətdikləri kütləvi soyqırımı haqqında məlumat verilib. Davamı
7.05.2014
Azərbaycan təmsilçisi Dilarə Kazımova “Eurovision-2014” mahnı müsabiqəsinin finalına vəsiqə qazanıb
Eurovision-2014-DilareBu gecə Danimarkanın paytaxtı Kopenhagenin “B and V” arenanın səhnəsində “Eurovision-2014” mahnı müsabiqəsinin birinci yarımfinal konserti keçirilib. APA-nın məlumatına görə, “Eurovision-2014” şousunun aparıcıları Liza Ronne, Pilo Asbek və Nikolay Koppel bu mötəbər layihənin tamaşaçılarını salamlayıb, iştirakçılara uğurlar arzulayıblar. Sonra “Eurovision-2013” mahnı müsabiqəsinin qalibi olmuş Emmelie de Forest ona qələbə qazandıran “Only teardrops” mahnısını uşaqlarla birgə təqdim edib. Sonra müsabiqənin təşkilatçıları tamaşaçılara möhtəşəm şou nümayiş etdiriblər. Davamı

Daily Archives: 05/07/2014
19c89f0531378e32e44c909f264782e6Сегодня участники международной научной конференции «Актуальные проблемы азербайджановедения», организованной Бакинским Славянским Университетом и Президиумом НАНА, посетили мемориальный комплекс жертвам геноцида в Губе. Как сообщает северное бюро АПА, гости были проинформированы об учиненной армянами массовой резне азербайджанцев, а также представителей других народностей, проживающих в северном регионе Азербайджана.   Подробное
7.05.2014
Представительница Азербайджана Диляра Кязымова вышла в финал «Евровидения-2014»
Eurovision-2014-DilareВ столице Дании Копенгагене на сцене арены Kopenhagenin “B and V” состоялся первый полуфинал песенного конкурса «Евровидение-2014». Как сообщает АПА, ведущие шоу Лиза Ронн, Пило Асбек и Николай Коппел, поприветствовав зрителей, пожелали удачи участникам конкурса. Затем в сопровождении  детей на сцене выступила победительница прошлогоднего конкурса Эмили де Форест, блестяще исполнив композицию  «Only teardrops», принесшую ей победу на «Евровидении-2013».  После этого организаторы представили зрителям грандиозное зажигательное  шоу. Подробное