Prezident İlham Əliyev Zaqatalaya səfəri çərçivəsində Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə inşa edilmiş “Qızılgül” körpələr evi-uşaq bağçasının açılışında iştirak edib. Dövlətimizin başçısı uşaq bağçasının binasının rəmzi açılışını bildirən lenti kəsdi.
Ümumi sahəsi 1280 kvadratmetr olan bina 100 uşaq üçün nəzərdə tutulub. İkimərtəbəli binanın foyesində ulu öndər Heydər Əliyevin, Prezident İlham Əliyevin və Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın uşaqlara göstərdikləri diqqət və qayğını əks etdirən fotolar sərgilənir. Körpələr evi-uşaq bağçasında 5 qrup fəaliyyət göstərəcək. Burada 1 yaşdan 6 yaşadək uşaqların təlim-tərbiyəsi ilə məşğul olmaq üçün hərtərəfli şərait yaradılıb. Binada müəllimlər, tibb, qəbul, yataq, kompyuter otaqları, idman, oyun, musiqi zalları yaradılıb. Davamı
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 4-də Şəkiyə səfəri çərçivəsində 840 şagird yerlik Qoxmuq kənd tam orta məktəbinin yeni binasının istifadəyə verilməsi mərasimində iştirak edib.Dövlətimizin başçısı məktəbin yeni binasının rəmzi açılışını bildirən lenti kəsdi. Məktəbdə ümummilli lider Heydər Əliyevin və Prezident İlham Əliyevin həyat və fəaliyyətlərini əks etdirən fotolardan ibarət guşələr yaradılıb…
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyevin şimal-qərb bölgəsinə səfəri başlayıb. APA-nın yerli bürosunun xəbərinə görə, səfər Zaqatala rayonundan başlanıb. Zaqatala Mədəniyyət və İstirahət Parkında Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət edən dövlət başçısı Müəllimlər İnstitutunun Zaqatala rayon filialının binasının açılışında iştirak edib.

4 ноября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев в рамках поездки в Загаталу принял участие в открытии яслей-детского сада «Гызылгюль», построенного по инициативе Фонда Гейдара Алиева. Глава государства разрезал ленту в знак открытия здания детского сада.
Здание общей площадью 1280 квадратных метров рассчитано на 100 детей. В фойе двухэтажного здания демонстрируются фотоснимки, отражающие внимание и заботу великого лидера Гейдара Алиева, Президента Ильхама Алиева и президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой о детях. В яслях-детском саду будут функционировать 5 групп. Здесь созданы все условия для обучения и воспитания детей в возрасте от 1 года до 6 лет. В здании имеются комната для воспитателей, медицинский и компьютерный кабинеты, приемная, спальни, спортивный, игровой и музыкальный залы… Подробное
В рамках поездки в Загатальский район Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в открытии нового здания полной средней школы имени Аладдина Джавадова в селе Бахметли. Внимание и забота Президента Ильхама Алиева о развитии образования в нашей стране еще раз подтверждают, что эта важная сфера находится в числе приоритетов государственной политики. Этот процесс не ограничивается только столицей, он охватывает и регионы.
Начался визит президента Азербайджана Ильхама Алиева в северо-западный регион. Как сообщает местное бюроАПА, визит начался с Загатальского района. Глава государства посетил памятник Гейдару Алиеву в Парке культуры и отдыха Загаталы, а также принял участие в открытии нового здания филиала Института учителей в Загатале.