Daily Archives: 10/01/2014
Milli_Meclis_2Azərbaycan Milli Məclisi (MM) Avropa Parlamentinin sentyabrın 18-də Azərbaycanla bağlı qəbul etdiyi qətnaməyə cavab olaraq bəyanat qəbul edib. APA-nın məlumatına görə, parlamentin bu gün keçirilən plenar iclasında bəyanatı deputat Məlahət İbrahimqızı oxuyub. Bəyanatda bildirilir ki, bu qətnamə qərəzli xarakter daşıyır və qeyri-obyektivdir: “Həbsdə və ya istintaq altında olan şəxslərin məhkəmə olmadan azad edilməsi şərtləri hörmət prinsipi ilə bir araya sığmır. Davamı
1.10.2014
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan xalqını Qurban bayramı münasibəti ilə təbrik edib
Ilham-Eliyev-cixishAzərbaycan prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan xalqını Qurban bayramı münasibəti ilə təbrik edib. APA-nın məlumatına görə, dövlət başçısının təbrikində deyilir: “Hörmətli həmvətənlər! Sizi dünya müsəlmanlarının mənəvi birlik və vəhdət rəmzi olan müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə ürəkdən təbrik edir, hər birinizə ən səmimi arzu və diləklərimi yetirirəm. Xeyirxahlığın, bərabərliyin, fədakarlığın simvolu olan Qurban bayramı Uca Yaradanın bəşəriyyət üçün hidayət yolu seçdiyi İslamın əsas bayramlarından biri kimi insanları həmişə sülhə, əmin-amanlığa və dözümlülüyə dəvət edir. Davamı
AŞPA-da Dağlıq Qarabağ və ətrafında yaranmış vəziyyətlə bağlı xüsusi məruzəçi təyin edilib
ASHPA_Parlament_AssambleyasiBu gün Avropa Şurası Parlament Assambleyasının (AŞPA) payız sessiyası çərçivəsində qurumun Siyasi İşlər və Demokratiya Komitəsinin toplantısı keçirilib. APA-nın Avropa bürosunun xəbərinə görə, komitənin toplantısında “Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ və digər işğal edilmiş ərazilərində gərginliyin artması” adlı hesabatın hazırlanması ətrafında müzakirələr aparılıb və bu məsələ üzrə Böyük Britaniyadan olan parlamentar Robert Valter məruzəçi təyin edilib. Davamı

Daily Archives: 10/01/2014
Milli_Meclis_2Милли Меджлис Азербайджана принял заявление в ответ на резолюцию, принятую Европарламентом 18 сентября в связи с Азербайджаном. Как сообщает АПА, на сегодняшнем пленарном заседании парламента заявление зачитала депутат Малахат Ибрагимгызы. В заявлении сообщается, что резолюция носит предвзятый и необъективный характер: «Условия освобождения арестованных либо находящихся под следствием лиц без суда не сочетается с принципами уважения. Подробное
1.10.2014
Президент Ильхам Алиев поздравил народ Азербайджана с праздником Гурбан
Ilham-Eliyev-cixishПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев поздравил народ Азербайджана с праздником Гурбан. Как сообщает АПА, глава государства пожелал всем азербайджанцам, в том числе, нашим соотечественникам, проживающим в различных уголках мира, семейного счастья, изобилия и достатка: Подробное
В ПАСЕ назначен специальный докладчик по возникшей в Нагорном Карабахе и прилегающих к нему территориях ситуации
ASHPA_Parlament_AssambleyasiСегодня в рамках осенней сессии Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) состоялось заседание Комитета по политическим вопросам и демократии. Как сообщает европейское бюро АПА, на заседании комитета были проведены обсуждения в связи с подготовкой документа под названием «Рост напряженности в Нагорном Карабахе и других оккупированных территориях Азербайджана». Докладчиком по этому вопросу назначен британский парламентарий Роберт Вальтер. Подробное