Prezident İlham Əliyev 2019-cu ili Azərbaycanda “Nəsimi İli” elan edib. Dövlətimizin başçısı bunu Nazirlər Kabinetinin 2018-ci ilin sosial-iqtisadi inkişafının yekunlarına və qarşıda duran vəzifələrə həsr olunan iclasında bildirib.
Prezident İlham Əliyev böyük Azərbaycan şairi, mütəfəkkir, ilk təhsilini Şamaxıda almış, dövrün elmlərini, dinlərin tarixini, məntiq, riyaziyyat və astronomiyanı mənimsəmiş İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyini nəzərə alaraq bu ili ölkəmizdə “Nəsimi İli” elan etdiyini deyib. Davamı

Президент Ильхам Алиев объявил 2019 год в Азербайджане «Годом Насими». Об этом, в частности, глава государства сказал в пятницу на заседании Кабинета министров, посвященном итогам социально-экономического развития в 2018 году и предстоящим задачам.
Президент Ильхам Алиев сказал, что с учетом 650-летнего юбилея великого азербайджанского поэта, мыслителя, получившего свое первое образование в Шемахе, затем освоевшего науки того времени, в частности, историю религий, логику, математику и астрономию Имадеддина Насими этот год объявляется в стране «Годом Насими». Подробное