“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi prezident seçkiləri ilə bağlı “exit-poll”un ilkin nəticələrini açıqlayıb. APA-nın məlumatına görə, mərkəzin rəhbəri İradə Yaqubova bildirib ki, prezident seçkilərində 118 dairədə 300 məntəqədə “exit-poll” aparılıb: “80 min anket əsasında biz nəticə çıxardıq. Gün ərzində hər saatdan bir anketlər qutudan anketlər çıxarılır və səslər sayılırdı. Anketdə seçki prosesi və başqa məsələlərlə bağlı suallar var idi. Seçici fəallığı gün ərzində 68,7 faiz olub. “Exit-poll” uğurla başa çatdı. Davamı
Daily Archives: 04/11/2018
“ELS – Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliynin 2018-ci il 11 aprel tarixli Prezident seçkiləri zamanı keçirdiyi «Ekzit-poll» tədqiqatının ilkin nəticələri
“ELS – Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyi aprel ayının 11-də keçirilmiş Prezident seçkilərində ölkə ərazisinin 300 seçki məntəqəsində «Ekzit-poll» tədqiqatını həyata keçirmişdir. Seçki məntəqələrinin seçimi sosiologiyada qəbul edilmiş və dünyanın bir çox ölkəsində tətbiq edilərək sınaqdan çıxmış riyazi proqrama əsasən aparılmışdır. Nəticədə seçimə düşən 300 məntəqə ölkə ərazisində olan bütün seçki dairələrini (Naxçıvan MR istisna olunmaqla) əhatə etmişdir. Ekzit-poll tədqiqatında iştirak etmiş seçici fəallığı 68,7% təşkil etmişdir. Davamı
“Ekzit-poll” davam edir
“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin 85 supervayzer, 600 intervüerin iştirakı ilə ölkə ərazisindəki 118 seçki dairəsinin 300 məntəqəsinin çıxışında həyata keçirdiyi “Ekzit-poll” tədqiqatı uğurla davam edir. Yerlərdən əldə etdiyimiz məlumatlara əsasən seçicilər sorğuda həvəslə iştirak edir, anonim şəkildə anketlərdəki sualları cavablandırırlar. Bu hal daha çox regionlarda nəzərə çarpır. Əvvəlki “Ekzit-poll” tədqiqatlarında olduğu kimi bu dəfə də Bakı seçiciləri ilə müqayisədə regionlarda yaşayanlar “Ekzit-poll” da daha fəal şəkildə iştirak edirlər. FOTOQALEREYA Davamı
“Ekzit-poll” – 10:00
Aprelin 11-də saat 8:00-da “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi ölkə ərazisində mövcud 118 seçki dairəsinin 300 məntəqəsində “Ekzit-poll” (“Exit-poll”) tədqiqatına start verib. Saat 10.00 olan məlumata görə, “ekzit-poll”da seçicilərin 17,73%-i iştirak edib. FOTOQALEREYA Davamı
“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi “Ekzit-poll” tədqiqatına başlayıb
Bu gün, aprelin 11-də ölkə ərazisində Prezident seçkiləri keçirilir. Saat 8:00-dan etibarən “ELS”Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi ölkə ərazisində mövcud 118 seçki dairəsinin 300 məntəqəsinin “Ekzit-poll” (“Exit-poll”) tədqiqatına start verib. Davamı

Daily Archives: 04/11/2018
Независимый исследовательский центр «Els» обнародовал предварительные итоги «exit-poll» в связи с президентскими выборами в Азербайджане.
Как сообщает АПА, руководитель Центра Ирада Ягубова заявила, что «exit-poll» проводился на 300 участках в 118 округах: «Мы подвели итог на основании 80 тысяч анкет. В течение дня каждый час анкеты извлекались из урн и голоса подсчитывались. В анкетах содержались вопросы,  в том числе связанные с избирательным процессом. Избирательная активность в течение дня составила 68,7%. «Еxit-poll» завершился успешно». Подробное
11.04.2018
Предварительные результаты исследования «Exit-poll” Независимого Исследовательского Центра ELS
На президентских выборах 11 апреля 2018 года Общественное Объединение “Независимый Исследовательский ELS” провел исследование “Exit-poll” в 300 избирательных участках. Выбор избирательных участков был проведен в соответствие с математической программой, принятой в социологии  и успешно внедренной во многих странах мира. В результате, “Exit-poll” охватил 300 участков всех избирательных округов страны (за исключением Нахичеваньской АР), попавших под случайную выборку. Избирательная активность участников исследования составила 68,7% təşkil etmişdir. Подробное
“Exit-poll” продолжается
Продолжается исследование “Exit-poll” Независимого Исследовательского Центра в ходе президентских выборов в 300 избирательных участках 118-ти избирательных округов с участием 85 супервайзеров и 300 интервьюеров. Согласно полученной с мест информации, избирательно охотно участвуют в опросе и отвечают на поставленные в анкете вопросы, чего нельзя однозначно сказать о бакинских избирателях. ФОТОГАЛЕРЕЯ Подробное
“Exit-poll” — 10:00
11 апреля в 8:00 в Штабе Независимого Исследовательского Центра “ELS” стартовал проект по проведению исследования “Exit-poll” в 300 избирательных участках 118-ти избирательных округов. На 10:00 утра в опросе приняло участие 17,73% избирателей. ФОТОГАЛЕРЕЯ Подробное
Независимый Исследовательский Центр “ELS” проводит исследование “Exit-poll”
Сегодня, 11 апреля на территории страны проводятся президентские выборы. В 8:00 утра в Штабе Независимого Исследовательского Центра “ELS” стартовал проект по проведению исследования “Exit-poll” в 300 избирательных участках 118-ти избирательных округов. Подробное