Bu gün, aprelin 9-da Bolqarıstanın Azərbaycanda prezident seçkilərini müşahidə edən GİSDİ – Azad və Demokratik Seçkilər üçün Vətəndaş Təşəbbüsü aprelin 11-nə təyin olunmuş prezident seçkilərində “Ekzit-poll” tədqiqatını həyata keçirəcək ELS Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin “Ambassador Hotel”də yerləşən Seçki Qərargahında olublar. FOTOQALEREYA Davamı
Daily Archives: 04/09/2018
AŞPA müşahidə missiyasının Azərbaycana səfəri başlayıb
Avropa Şurası Parlament Assambleyasının prezident seçkilərini müşahidə edəcək missiyasının Azərbaycana səfəri başlayıb. APA-nın məlumatına görə, bu barədə AŞPA Monitorinq komitəsinin Azərbaycan üzrə həmməruzəçisi Stefan Şennak “Twitter”də yazıb. Davamı
Sabah Azərbaycanda prezident seçkiləri ilə bağlı seçkiqabağı təşviqat başa çatır
Sabah aprelin 11-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə bağlı seçkiqabağı təşviqat başa çatır. APA-nın məlumatına görə, Seçki Məcəlləsinə əsasən qeydə alınmış namizədlər, onların səlahiyyətli nümayəndələri və vəkil edilmiş şəxsləri, namizədi qeydə alınmış siyasi partiyalar, siyasi partiyaların blokları, onların səlahiyyətli nümayəndələri və vəkil edilmiş şəxsləri tərəfindən seçkiqabağı təşviqat səsvermə gününə 23 gün qalmış başlanır və səsvermənin başlanmasına 24 saat qalmış dayandırılır. Davamı
MSK: Prezident seçkiləri ilə əlaqədar 60 təşkilat və 59 ölkədən 890 beynəlxalq müşahidəçi akkreditə olunub
Aprelin 11-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə əlaqədar Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) və dairə seçki komissiyaları tərəfindən akkreditə olunmuş müşahidəçilərin sayı açıqlanıb. Məlumatı MSK-nın Media və ictimai əlaqələr şöbəsinə istinadən APA yayıb. Davamı

Сегодня, 9 апреля, наблюдающая за президентскими выборами в Азербайджане болгарская организация GİSDİ — Гражданская инициатива за свободные и демократические выборы посетила расположенный в “Ambassador Hotel” Избирательный Штаб Независимого Исследовательского Центра “ELS”, готовящегося к проведению исследования “Exit-poll” на президентских выборах 11 апреля 2018 года. ФОТОГАЛЕРЕЯ Подробное
Daily Archives: 04/09/2018
Наблюдатели ПАСЕ уже в Баку
Наблюдательная миссия Парламентской ассамблеи Совета Европы за президентскими выборами в Азербайджане прибыла в Баку. Об этом сказал входящий в состав миссии содокладчик Мониторингового комитета ПАСЕ по Азербайджане Стефан Шеннак, сообщает Report& Подробное
Завтра истекает время, отведенное для проведения предвыборной агитации
Завтра истекает время, отведенное для проведения зарегистрированными кандидатами, их уполномоченными представителями и доверенными лицами, а также прошедшими регистрацию политическими партиями, блоками политических партий, их уполномоченными представителями и доверенными лицами предвыборной агитации в связи с предстоящими 1 ноября выборами в Милли Меджлис. Подробное
ЦИК: В связи с президентскими выборами аккредитацию прошли 60 организаций и 890 наблюдателей из 59 стран
Объявлено число прошедших аккредитацию в Центральной избирательной комиссии и окружных избирательных комиссиях наблюдателей в связи с предстоящими 11 апреля президентскими выборами, сообщает АПА с ссылкой на отдел медиа и по связям с общественностью ЦИК. Подробное