“ELS-Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi” İctimai Birliyi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyilə Azərbaycan Təhsil Nazirliyi və İctimai Televiziyası ilə birgə həyata keçirdiyi “Milli-mənəvi dəyərlərin qorunmasında informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının rolunun gücləndirilməsi” layihəsi çərçivəsində “Açıq dərs” verilişlərinin çəkilişlərinə başlamışdır. 6 buraxılışdan ibarət silisilə verilişlərin hər birisi milli-mənəvi dəyərlərin qorunması və gənc nəslə ötürülməsi ilə bağlı müxtəlif mövzulara həsr olunmuşdur. Hər bir mövzuya müvafiq müzakirə iştirakçılarının seçimi və dəvəti prosesi artıq başa çatmışdır. Davamı
Daily Archives: 04/23/2015
“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi yeni layihəsinin təqdimatını keçirdi
Aprelin 23-də “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi-İctimai Birliyi Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə yardımı ilə aprelin 9-dan həyata keçirdiyi “Milli-mənəvi dəyərlərin qorunmasında informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının rolunun gücləndirilməsi” layihəsini Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzində təqdim etdi.
Aidiyyatı dövlət qurumları, qeyri-hökümət təşkilatları, kütləvi-informasiya vasitələri nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən tədbiri ELS Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin rəhbəri İradə Yaqubova açdı. O, ilk öncə “ELS”-ın aprel ayında Bakı şəhərinin ümumtəhsil və ali təhsil müəssisələrinin 740 şagird və tələbələri arasında apardığı sorğunun nəticələrini açıqladı. Sorğu nəticəsində müəyyən edilmişdir ki, televiziya bu gün hər bir ailədə əsas informasiya mənbəyi və asudə vaxtın keçirilməsi üçün vasitəyə çevrilmişdir. Sorğunun nəticələri: FOTOQALREYA Davamı

Daily Archives: 04/23/2015
ELS-logo_layiheНачались съемки передач “Ачыг дерс” в рамках проекта “Усиление роли информационно-коммуникационных технологий в сохранении духовно-нравственных ценностей” Независимого Исследовательского Центра “ELS” совместно с Общественным Телевидением и Министерством Образования Азербайджана при финансовой поддержке Государственного Совета по поддержке НПО при Президенте Азербайджанской Республики. Каждая передача, состоящая из 6 выпусков посвящена различным темам, связанным с сохранением и передачей юному поколению духовно-нравственных ценностей. Уже завершен процесс по выбору и участию экспертов и гостей по каждой соответствующей тематике. Подробное
23.04.2015
Независимый Исследовательский Центр “ELS” презентовал свой новый проект
23.04.2015bmm23 апреля в Международном Пресс-Центре состоялась презентация проекта под названием “Усиление роли информационно-коммуникационных технологий в сохранениии духовно-нравственных ценностей” Независимого Исследовательского Центра “ELS”, стартовавшего 9 апреля при финансовой поддержке Государственного Совета по поддержке НПО при Президенте Азербайджанской Республики.
С вступительной речью на мероприятии с участием представителей соответствующих официальных структур, независимых организаций и Средств массовой информации выступила руководитель Независимого Исследовательского Центра “ELS” Ирада Ягубова. Она представила результаты, проведенного в апреле опроса среди 740 учеников и студентов общеобразовательных школ и высших учебных заведений города Баку. Согласно результатам опроса, телевидение сегодня стало главным источником получения информации и средством организации досуга в каждой семье.