Daily Archives: 04/08/2015
08.04.2015“Təbəssüm” Uşaq Musiqili Teatrı Gürcüstanda keçirilən Vaxtanq Cabukiani adına II Beynəlxalq festival-müsabiqədə iştirak edib. Azərbaycanı bu festivalda təmsil edən “Təbəssüm” Turacı və Baskalı rəqsləri ilə I yeri qazanıb. Baskalı rəqsinin quruluşuna görə xoreoqraf Rəşidə Məmmədova 1-ci yere, “Təbəssüm” Uşaq Teatrının müdiri Əminə Musayeva isə ən yaxşı təşkilatçı kimi mükafata layiq görülüb.
Aprelin 3-5-də keçirilən festival-müsabiqə Gürcüstan Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi, Gürcüstan Dövlət İncəsənət Universitetinin kafedra müdiri, məşhur xoreoqraf Natalya Diqmelaşvilinin təşkilatçılığı ilə reallaşib. Festivalda Rusiya, Gürcüstan, Türkiyə, Azərbaycan, Hollandiya, Almaniya, Ermənistan və Ukraynadan olan rəqs kollektivləri iştirak edib. FOTOQALEREYA Davamı
8.04.2015
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mədinədə Peyğəmbər məscidini ziyarət ediblər
6fd20e546cb7e4ab1463734f29ef7f40Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Səudiyyə Ərəbistanı Krallığına rəsmi səfəri çərçivəsində aprelin 7-də Mədinə şəhərində olub. Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri burada Peyğəmbər məscidini ziyarət ediblər. Peyğəmbər məscidində din xadimləri dövlətimizin başçısını böyük hörmət və ehtiramla qarşıladılar.
Sonra Prezident İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Peyğəmbər məscidində namaz qıldılar. Davamı

Daily Archives: 04/08/2015
08.04.2015Детский Музыкальный Театр “Тебессюм” принял участие во II Международном конкурсе-фестивале имени Вахтанга Чабукиани, состоявшемся в Грузии. Национальные танцы “Тураджы” и “Баскалы” в исполнении юных танцоров “Тебессюм” принесли Азербайджану первое место. За постановку танца “Баскалы” первое место было присуждено хореографу Рашиде Мамедовой, а премия в номинации “Лучший организатор”  вручена директору Театра “Тебессюм” Амине Мусаевой.
Конкурс-фестиваль, проведенный 3-5 апреля состоялся при поддержке Министерства Культуры Грузии и непосредственном организаторстве заведующей кафедры Государственного Университета Искусств Грузии,  известного хореографа Натальи Дигмелашвили. На фестивале приняли участие танцевальные коллективы из России, Грузии, Турции, Азербайджана, Голландии, Германии, Армении и Украины. ФОТОГАЛЕРЕЯ Подробное
8.04.2015
Президент Азербайджана и его супруга посетили мечеть Пророка в Медине
6fd20e546cb7e4ab1463734f29ef7f40В рамках официального визита в Саудовскую Аравию 7 апреля Президент Азербайджана Ильхам Алиев побывал в городе Медина. Глава государства Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и члены их семьи посетили здесь мечеть Пророка. Религиозные деятели с большим уважением и почтением встретили главу государства в мечети Пророка.
Затем Президент Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и члены их семьи совершили намаз в мечети Пророка. Подробное