Daily Archives: 09/24/2014
Prezident İlham Əliyev: “Xalq ilə iqtidar arasındakı birlik bizim müstəqil həyatımızı şərtləndirən əsas amildir”
c63b96590f1cf092a6750f034f9d7277“Artıq üçüncü regional inkişaf proqramı icra edilir. İki proqram artıq icra edilib. Üçüncü proqram başlayıb və 2018-ci ilə qədər o da başa çatmalıdır. Ümid edirəm ki, o vaxta qədər rayonda bir dənə də olsun sosial infrastruktur problemi qalmayacaq. Hər halda bu, bizim istəyimizdir”. APA-nın verdiyi xəbərə görə, bu sözləri Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev  sentyabrın 22-də əsaslı yenidənqurmadan sonra İsmayıllı Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında yaradılan şəraitlə  tanışlıqdan sonra tibb ocağının kollektivi və rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri ilə görüşündə deyib.
Dövlət başçısı gələcək illərdə rayonun inkişafı ilə bağlı əlavə tədbirlərin görüləcəyini qeyd edib. Davamı
24.09.2014
Nazirlər Kabinetində 2015-ci ilin dövlət büdcəsi müzakirə olunub
Azerbaycan Nazirler Kabineti 160112Bu gün Nazirlər Kabinetində baş nazir Artur Rasizadənin sədrliyi ilə 2015-ci il üzrə dövlət büdcəsinin və icmal büdcənin layihələri, sonrakı üç il üçün dövlət və icmal büdcələrinin proqnoz göstəriciləri, həmçinin iqtisadi və sosial inkişaf konsepsiyası müzakirə edilib. “APA-Economics” AzərTAc-a istinadən xəbər verir ki, iclas zamanı A. Davamı

Daily Archives: 09/24/2014
Президент Азербайджана: «Единство народа и власти — основной фактор, обусловивший нашу независимую жизнь»
c63b96590f1cf092a6750f034f9d7277 «Реализуется третья Программа регионального развития. Две программы уже реализованы. Началась третья программа, и до 2018 года она тоже должна быть завершена. Надеюсь, что до того времени в районе не останется ни одной проблемы социальной инфраструктуры. Во всяком случае, таково наше желание». Как передает АПА, об этом 22 сентября после ознакомления  с капитальной реконструкцией Исмаиллинской районной центральной больницы на встрече с персоналом медицинского учреждения и представителями общественности района заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев. Подробное
24.09.2014
В Кабинете министров Азербайджана состоялось обсуждение государственного бюджета на 2015 год
Azerbaycan Nazirler Kabineti 160112Сегодня под председательством премьер-министра Азербайджана Артура Расизаде в Кабинете министров состоялось обсуждение государственного бюджета страны на 2015 год, проектов сводного бюджета, прогнозных показателей государственного и сводного бюджетов на следующие три года, а также концепции социально-экономического развития. Подробное