Monthly Archives: August 2014
Prezident İlham Əliyev Bakıdakı 23 nömrəli orta məktəbin binasının əsaslı yenidənqurma işlərindən sonra açılışında iştirak edib
Ilham_Aliyev_Mekteb_AcilishiAzərtac xəbər verir ki, avqustun 26-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı, Heydər Əliyev Fondunun Prezidenti Mehriban Əliyeva paytaxtın Nəsimi rayonundakı 23 nömrəli tam orta məktəbin binasının əsaslı yenidənqurmadan sonra açılışında iştirak ediblər. Azərbaycanda təhsilin və elmin inkişafına ən yüksək səviyyədə dövlət qayğısı göstərilir. Bu sahələrin tərəqqisi isə öz növbəsində ölkəmizin sürətli inkişafına töhfəsini verir. Azərbaycan dövlətinin reallaşdırdığı siyasətin əsasında duran prioritetlərdən biri də insan kapitalının daha da inkişaf etdirilməsidir. Bu baxımdan təhsil sahəsinə qoyulan investisiyalar mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Davamı
27.08.2014
Azərbaycan prezidenti: “Biz var gücümüzlə müstəqilliyimizi qoruyuruq və qoruyacağıq”
Ilham_Aliyev_cixishi“Xalça bizim milli sənətimizdir. Azərbaycanı xalçasız, xalçanı isə Azərbaycansız təsəvvür etmək mümkün deyil”. APA-nın məlumatına görə, bunu bu gün Xalça Muzeyinin yeni binasının açılış mərasimində Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev deyib. Dövlət başçısı qeyd edib ki, ona görə layihələndirmə işlərinə böyük diqqət göstərilib və nəticədə Avstriya memarlarının zəhməti hesabına bu layihə təqdim edilib: “Bu layihə öz nadirliyi ilə seçilir, fərqlənir. Bu bina xalçanı əks etdirir və əlbəttə ki, Xalça Muzeyinin yerləşdirilməsi ilə bağlı məndə heç bir tərəddüd olmayıb. Çünki Xalça Muzeyi Bakının ən gözəl yerində, bulvarda olmalı idi. Bu, nadir memarlıq əsəridir”. Davamı
Mehriban Əliyeva doğum gününü uşaqlarla birlikdə qeyd edib
Mehriban_Aliyev_UshaqlarAzərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva doğum gününü uşaqlarla birlikdə qeyd edib. APA-nın məlumatına görə, bu gün “Jumeirah Bilgah Beach Hotel”də Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə uşaqlar üçün şənlik təşkil edilib. Tədbirdə uşaq evləri və internat məktəblərindən, Daun Sindromlu Şəxslərin Assosiasiyasından gəlmiş 400-ə yaxın uşaq iştirak edib. Davamı
26.08.2014
ELS təbrik edir!
Mehriban_Aliyev_tebrikler
Bu gün Azərbaycanın birinci xanımı, millət vəkili, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın doğum günüdür.
“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin kollektivi xeyriyyəçiliyi, yüksək mədəniyyəti, insansevərliyi və gözəlliyi ilə seçilən Mehriban xanım Əliyevanı doğum günü münasibətilə təbrik edir və Azərbaycanın birinci xanımına möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, yeni-yeni uğurlar, sülh və əminamanlıq arzulayır.

Monthly Archives: Август 2014
Президент Ильхам Алиев принял участие в открытии после капитальной реконструкции здания средней школы номер 23 в Баку
Ilham_Aliyev_Mekteb_Acilishi26 августа Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева приняли участие в открытии после капитальной реконструкции здания полной средней школы номер 23 в Насиминском районе столицы, — сообщает АзерТадж. В Азербайджане государство на самом высоком уровне проявляет заботу о развитии образования и науки. Прогресс в этих областях, в свою очередь, вносит вклад в стремительное развитие нашей страны. Одним из приоритетов политики, проводимой Азербайджанским государством, является развитие человеческого капитала. С этой точки зрения инвестиции, вкладываемые в сферу образования, имеют важное значение. Подробное
27.08.2014
Президент Азербайджана: «Мы всеми силами защищаем и будем защищать нашу независимость»
Ilham_Aliyev_cixishi«Ковер – это наше национальное искусство. Азербайджан невозможно представить без ковра, а ковер — без Азербайджана».  Как передаетАПА, об этом 26 августа на церемонии открытия нового здания Азербайджанского музея ковра сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев. Глава государства отметил, что  проектировочным работам уделялось большое внимание, и в результате благодаря труду австрийских архитекторов был представлен этот проект: «Данный проект отличается своей уникальностью. Это здание напоминает ковер, и, конечно, у меня не было никаких сомнений относительно местонахождения Музея ковра. Музей ковра должен был находиться в самом красивом месте Баку, на бульваре. Это — уникальное архитектурное произведение». Подробное
Мехрибан Алиева отметила свой день рождения вместе с детьми
Mehriban_Aliyev_UshaqlarПервая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева отметила свой день рождения вместе с детьми. Как сообщает АПА, сегодня в отеле «Jumeirah Bilgah Beach Hotel» при организационной поддержке Фонда Гейдара Алиева было проведено праздничное мероприятие, в котором приняли участие около 400  воспитанников детских домов, учащихся школ-интернатов, а также дети из Ассоциации людей с синдромом Дауна. Подробное
26.08.2014
ELS поздравляет!
Mehriban_Aliyev_tebrikler
Сегодня день рождения первой леди Азербайджана, президента Фонда Гейдара Алиева, депутата Милли Меджлиса Мехрибан ханум Алиевой.
Коллектив Независимого  Исследовательского Центра “ELS” поздравляет Мехрибан  ханум с днем рождения и желает первой леди Азербайджана, отличающейся высокой культурой, благотворительностью и красотой, крепкого здоровья, счастья, новых успехов, мира и благополучия.