Sentyabrın 15-də ölkəmizdə yeni dərs ili başlayıb. “Bilik Günü”ndə orta və ali məktəblər qapılarını şagirdlərin, tələbələrin üzünə açıb. Bu il bir çox yeni məktəblər və yenidən qurulub, əsaslı təmir olunan təhsil ocaqları istifadəyə verilib. Belə təhsil müəssisələrindən biri də Bakının Şağan qəsəbəsində yeni inşa edilmiş Füzuli Gözəlov adına 124 nömrəli tam orta məktəbdir. “Bilik Günü” bu məktəbin müəllim-şagird kollektivi üçün ikiqat əlamətdar oldu. Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva məktəbin açılışında iştirak etdilər. Davamı
İlham Əliyev 124 nömrəli məktəbin yeni binasının açılışında iştirak edib
15.09.2014
APA-nın xəbərinə görə, təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun əmrinə əsasən, “Bilik günü”ndə ilk dərs vətənpərvərlik mövzusunda olacaq. Bu tədris ilində Azərbaycanda 139 min nəfərdən çox uşaq birinci sinfə gedir. Yeni tədris ilində ali təhsil müəssisələrində ilk dəfə olaraq SABAH qrupları fəaliyyətə başlayır. Ölkənin ali təhsil müəssisələrinin ixtisaslar üzrə seçilmiş 738 ən yaxşı tələbəsi tədrisini bu yeni qruplarda davam etdirəcək.

Daily Archives: 09/15/2014
acilismekteb_153Президент Ильхам Алиев и первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии открытия нового здания школы №124 в поселке Шаган в Баку. Как передает SalamNews, глава государства сначала перерезал красную ленту, означающую символичное открытие школы. Затем президент и его супруга ознакомились с созданными в здании школы условиями. Подробное
15.09.2014
Сегодня в Азербайджане отмечается День знаний
MekteblilerКак сообщает АПА, согласно указу министра образования Микаила Джаббарова, первый урок в этот день будет посвящен теме патриотизма. В этом учебном году в Азербайджане свыше 139 тысяч детей пойдут в первый класс. В новом учебном году впервые в вузах будут функционировать группы «САБАХ». 738 выбранных по специальностям лучших студентов вузов продолжат учебу в этих новых группах. Подробное