Sentyabrın 27-də Bakıda Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyası (AVCİYA) və Avropa Məsələləri üzrə İnstitutun (İNEA) təşkilatçılığı ilə «Körpülərin salınması» mövzusunda 2 gün davam edəcək beynəlxalq konfrans öş işinə başlayıb. Davamı
Monthly Archives: September 2012
Ermənistanın işğalı nəticəsində Azərbaycana dəyən ziyanın həcmi açıqlanıb
İqtisadi İnkişaf Nazirliyi (İİN) Ermənistanın işğalı nəticəsində Azərbaycana dəyən maddi ziyanı açıqlayıb. APA-nın məlumatına görə, bu barədə İİN dövlətlərarası iqtisadi əməkdaşlıq şöbəsinin müdir müavini Natiq Həsənov məlumat verib. Davamı
“ELS” Araşdırmalar Mərkəzi “Vətəndaş cəmiyyətinin formalaşmasında mədəniyyətin strateji rolu” mövzusunda konfrans keçirdi
http://www.azertag.com/node/1003374
http://www.qhtxeber.az/news/a-18658.html
“Gənc nəslin yetişdirilməsi gələcəyini düşünən hər bir xalq, hər bir dünyavi ölkənin strateji məsələlərindən biri və bəlkə də ən vacibidir”. Bunu sentyabrın 20-də Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzində AR Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Uşaq internet portalı resurslarını inkişaf etdirilməsi” layihəsi çərçivəsində “Vətəndaş cəmiyyətinin formalaşmasında mədəniyyətin strateji rolu” mövzusundatəşkil etdiyi tədbirdə “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin rəhbəri İradə Yaqubova bəyan edib. kiv Müraciət Davamı
“ELS” Müstəqil Araşdırma Mərkəzinin müraciətləri nəticə verməyə başlayır?
Uzun müddət Azərbaycanda uşaq verilişləri, bədii və cizgi filmlərinin çəkilməsi, o cümlədən ayrıca “Uşaq Televiziyası”nın yaradılması ilə bağlı monitorinq və rəy sorğuları, ictimai müzakirələr və debatlar təşkil edən “ELS” Müstəqil Araşdırma Mərkəzi təkliflər paketi ilə dövlət başçısına müraciət etmişdir. Davamı

Monthly Archives: Сентябрь 2012
27.09.201227 сентября в Баку при организационной поддержке Ассоциации содействия развитию гражданского общества в Азербайджане (АСРГОА) и Института по вопросам Европы (INEA) началась двухневная международная конференция под названием «Налаживание мостов». Подробное
27.09.2012
Обнародован объем ущерба Азербайджану в результате оккупации Арменией
Qarabag_ishgal_altindaМинистерство экономического развития (МЭР) подсчитало размеры общего ущерба, нанесенного Азербайджану в результате оккупации Арменией. Как сообщает АПА, об этом заявил заместитель заведующего отделом межгосударственного экономического сотрудничества МЭР Натиг Гасанов. Подробное
25.09.2012
Независимый Исследовательский Центр “ELS” провел конференцию на тему: “Стратегическая роль культуры в формировании гражданского общества»
20.09.2012«Воспитание молодого поколения является одним из стратегических и актуальных вопросов каждогонарода и каждого светского государства», — заявила руководитель Независимого ИсследовательскогоЦентра “ELS» Ирада Ягубова 20 сентября в ходе Круглого Стола на тему “Стратегическая роль культуры в формировании  гражданского общества» в рамках проекта «Развитие ресурсов Детского Интернет Портала» при финансовой поддержке Государственного Совета по поддержке НПО.  выступление  СМИ
20.09.2012
Обращения Независимого Исследовательского Центра “ELS” услышаны?
Yaqubova-MaharramliПоживем – увидим
Вот уже на протяжении 2-х лет Независимый Исследовательский Центр «ELS» ведет активную работу по разработке государственной концепции по возрождению национальной базы детских передач, художественных и мультипликационных фильмов, в частности, проводит мониторинги и опросы, организует общественные слушания и дебаты. В связи с этим Центр подготовил пакет предложений и даже принял обращение к главе государства. Подробное