Şamaxıda millət vəkili, Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyasının (AVCİYA) prezidenti Elxan Süleymanovun təşəbbüsü, Söz Azadlığını Müdafiə Fondunun (SAMF) təşkilatçılığı ilə keçirilən Mirzə Ələkbər Sabirin yaradıcılığına həsr olunmuş IV Bədii Qiraət müsabiqəsinə yekun vurulub. Davamı
Sabirin yaradıcılığına həsr olunmuş bədii qiraət müsabiqəsinə yekun vurulub
3.06.2014
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva iyunun 2-də Vatikan Apostol Kitabxanası ilə tanış olub. Trend AzərTAc-a istinadən xəbər verir ki, Vatikan Apostol Kitabxanasının direktoru Jan Lui Bruqes məlumat verərək bildirmişdir ki, dünyada tanınan ən qədim kitabxanalardan olan Vatikan Apostol Kitabxanasının əsası 1475-ci ildə qoyulmuşdur.

В Шемахах завершился IV конкурс художественного чтения, посвященный Мирзе Алекперу Сабиру, организованный Фондом защиты свободы и Ассоциацией помощи развитию гражданского общества (AVCIYA). Как сообщает АзерТАдж, в финал прошли 205 участников конкурса. Отмечалось, что по инициативе руководства AVCIYA ежегодно стипендию имени М.А.Сабира получает 31 человек и 2 человека – имени С.А.Ширвани. Подробное
Завершился конкурс художественного чтения, посвященный Мирзе Алекперу Сабиру
3.06.2014
Первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева в понедельник ознакомилась с Ватиканской апостольской библиотекой. Информируя о Ватиканской апостольской библиотеке, ее директор Жан-Луи Брюге сообщил, что эта библиотека, являющаяся одной из древнейших в мире, была основана в 1475 году.