Əliyev Fondunun prezidenti, UNESCO və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü ilə 2005-ci ildən “Talasemiyasız həyat naminə” proqramı həyata keçirilir. Davamı
Daily Archives: 06/14/2012
Azərbaycanın ən uzun körpüsünə avtomobillərin çıxışı pullu olacaq
Bakı şəhərində Xəzər dənizi üzərindən avtomobil körpüsünün inşası layihəsi artıq hazırdır. Nəqliyyat Nazirliyinin şöbə müdiri Sədrəddin Məmmədov «APA-ECONOMICS»ə bildirib ki, artıq layihənin texniki iqtisadi əsaslandırılması başa çatıb. Bu layihə Nəqliyyat Nazirliyi tərəfindən Nazirlər Kabinetinə göndərilib və hazırda müvafiq dövlət orqanları tərəfindən baxılır. Davamı
Bakıda mərkəzi metro stansiyalarının əlavə çıxışı tikiləcək
Bakı Metropoliteninin hazırda bir çıxışı olan stansiyalarının hamısında əlavə, ikinci çıxış tikiləcək. Bu barədə «APA-ECONOMICS»ə Bakı Metropoliteninin rəis müavini Arif Rəsulov bildirib. Onun sözlərinə görə, bura «Xətai», «Nizami», «İçərişəhər» və «Sahil» metro stansiyaları aiddir. Davamı
Azərbaycanda inflyasiyanın səviyyəsi açıqlandı
Lent.az-ın Dövlət Statistika Komitəsinin rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, may ayında istehlak mallarının qiymətləri və xidmət tarifləri aprel ayına nisbətən 0.9 faiz, o cümlədən ərzaq məhsullarının qiymətləri 1.9 faiz ucuzlaşıb.Azərbaycanda 13 şəhərin baş planı təsdiq edilib
Azərbaycan Respublikası Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi ölkənin 13 şəhərinin baş planlarının hazırlanması və təsdiqlənməsi üzrə işləri başa çatdırıb.
Komitədən APA-ya verilən məlumata əsasən, Yevlax, Şəki, Qax, Bərdə, Ağdaş, Cəlilabad, Masallı, Qobustan, Şamaxı, Xızı, İsmayıllı və Samux şəhərlərinin planlaşdırılması təsdiqlənib. Bu regional inkişaf planları gələcəkdə müxtəlif yerli hakimiyyət orqanlarının istinad edəcəkləri başlıca sənədlərdir. Davamı

В ближайшее время еще в одной европейской стране будет принята резолюция по нагорно-карабахскому конфликту. По информации АПА, об этом сообщил руководитель делегации Азербайджана в Парламентской Ассамблее ЕВРОНЕСТ Эльхан Сулейманов. Подробное
Daily Archives: 06/14/2012
Въезд автомобилей на самый длинный в Азербайджане мост будет платным
Проект строительства в Баку автомобильного моста над Каспийским морем уже готов. Завотделом Министерства транспорта Садреддин Мамедов сообщил АПА-Экономикс, что ТЭО проекта уже завершено. Министерством этот проект направлен в Кабмин и в настоящее он рассматривается соответствующими госструктурами. По подсчетам, строительство моста, длина которого составит 17 км, обойдется примерно в 2 млрд. долларов. Подробное Обнародован уровень инфляции в Азербайджане
Согласно ссылке Lent.az на информацию, опубликованную на официальном сайте Государственного комитета по статистике, в мае месяце цены на потребительские товары и тарифы на услуги в Азербайджане снизились по сравнению с предыдущим месяцем на 0.9%, в том числе цены на продовольственные товары на 1.9%. Подробное
В Азербайджане утверждены генпланы 13 городов
Государственный комитет по архитектуре и градостроительству Азербайджана завершил работу по подготовке и утверждению генеральных планов 13 городов страны.
Как сообщили АПА в Госкомитете, Комитет утвердил планировку городов Евлах, Шеки, Гах, Барда, Агдаш, Уджар, Джалилабад, Масаллы, Гобустан, Шамахы, Хызы, Исмаилы и Самух. Эти региональные планы развития будут основополагающими документами, на которые в будущем будут ссылаться различные органы местной власти. Подробное
В Баку будут построены дополнительны выходы центральных станций метро
На всех станциях Бакметрополитена, имеющих в настоящее время один выход, будут построены дополнительные. Об этом АПА-Экономикс сообщил заместитель начальника Бакметрополитена Ариф Расулов. По его словам, сюда относятся станции метро «Хатаи», «Низами», «Ичеришехер» и «Сахиль». Подробное