Monthly Archives: January 2012
QHT Əməkdaşlıq Alyansı “Eurovision-2012” mahnı müsabiqəsi ilə əlaqədar vətəndaş cəmiyyətinin üzərinə düşən vəzifələri müzakirə etdi
24.01.20122012-ci ilin yanvar ayının 24-də Beynəlxalq Mətbuat Mərkəzində QHT Əməkdaşlıq Alyansının “Azərbaycanda Eurovizion-2012: Vətəndaş cəmiyyətinin üzərinə düşən vəzifələr” mövzusunda keçirilən Dəyirmi Masanı giriş sözü ilə Alyansın əlaqələndiricisi Rufiz Qonaqov açdı. Sonra Alyansın Şura üzvü, tədbirin keçirilməsi üzrə İşçi Qrupunun rəhbəri İradə Yaqubova mövzu ilə bağlı geniş və ətraflı məruzə etdi. Daha sonra Dəyirmi Masada iştirak edən dövlət qurumlarının nümayəndələri, millət vəkilləri, “Bakı Eurovizion-2012” İşçi Qrupunun nümayəndələri, Mahnı Müsabiqəsinin qalibləri, QHT və media təmsilçiləri çıxış edərək, vətəndaş cəmiyyətinin qarşısında duran vəzifələrdən danışıdılar. Davamı
24.01.2012
“Azərbaycanda ekologiya elmləri sahəsində 2011-ci ilin adamı”
DSC07881452“Ekoloji İnnovasiya Mərkəzi”nin rəhbəri, ekologiya üzrə texniki elmlər doktoru, professor Abdulla Abdullazadə Amerika Bioqrafiya İnstitutunun (American Biographical Institute) “Azərbaycanda ekologiya elmləri sahəsində 2011-ci ilin adamı” adına layiq görülüb. Əsasən suyun keyfiyyətinə dair elmi əsər, məqalə, monoqrafiya və ixtiraları ilə tanınan A.Abdullazadə 2 il əvvəl də (2009-cu il) ABİ-nin diplomu ilə təltif edilmişdir. Davamı
19.01.2012
“Azərbaycanda yol təhlükəsizliyi sahəsindəki problemlərin həllində vətəndaş cəmiyyətinin rolu” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib
Azerbaycanda yol tehlukesizliyi sahesindeki problemlerin hellinde cemiyyetin rolu movzusunda deyirmi masa 170112Bu gün “Təhlükəsiz Yol” Alyansı “Azərbaycanda yol təhlükəsizliyi sahəsindəki problemlərin həllində vətəndaş cəmiyyətinin rolu” mövzusunda dəyirmi masa keçirib. APA-nın məlumatına görə, alyansın həmtəsisçisi Şahin Camalov deyib ki, 12 qeyri-hökumət təşkilatından ibarət “Təhlükəsiz Yol” Alyansının yaradılmasında məqsəd ölkədə sürətlə artan yol qəzalarının, çoxsaylı vətəndaşların yol qəzası qurbanına çevrilməsinin qarşısının alınması istiqamətində layihələr icra etmək, ciddi problemin həlli istiqamətində əsaslı işlər görməkdir.Təqdimat Davamı
17.01.2012
Azerbaycanda yol tehlukesizliyi sahesindeki problemlerin hellinde cemiyyetin rolu movzusunda deyirmi masa 170112Bu gün “Təhlükəsiz Yol” Alyansı “Azərbaycanda yol təhlükəsizliyi sahəsindəki problemlərin həllində vətəndaş cəmiyyətinin rolu” mövzusunda dəyirmi masa keçirib. APA-nın məlumatına görə, alyansın həmtəsisçisi Şahin Camalov deyib ki, 12 qeyri-hökumət təşkilatından ibarət “Təhlükəsiz Yol” Alyansının yaradılmasında məqsəd ölkədə sürətlə artan yol qəzalarının, çoxsaylı vətəndaşların yol qəzası qurbanına çevrilməsinin qarşısının alınması istiqamətində layihələr icra etmək, ciddi problemin həlli istiqamətində əsaslı işlər görməkdir.  Davamı

23 января Общественное Объединение Поддержки Развитию Туризма «Хыналыг» обнародовало итоги мониторинга летних пастбищ в окрестностях села Хыналыг. Цель проекта, осуществляемого при финансовой поддержке Бакинского офиса ОБСЕ в рамках программы «Гражданская деятельность по безопасности и окружающей среде» добиться устойчивого развития летних пастбищ в окрестностях села Хыналыг. А это в свою очередь, делает неизбежным диалог «правительство-гражданское общество-бизнес» . Подробное
Monthly Archives: Январь 2012
“Человек года-2011 в области экологических наук Азербайджана”
Американский Биографический Институт (American Biographical Institute) объявило руководителя «Экологического инновационного центра», доктора технических наук в области экологии, профессора Абдулла Абдуллазаде “Человеком года-2011 в области экологических наук Азербайджана”. Известный своими научными трудами, статьями, монографиями и изобретениями А.Абдуллазаде впервые 2 года назад (2009) был награжден дипломом вышеназванной организации. Подробное
Состоялся круглый стол на тему «Роль гражданского общества в решении проблем в области дорожной безопасности Азербайджана»
Сегодня Альянс «Безопасная дорога» провел круглый стол на тему «Роль гражданского общества в решении проблем в области дорожной безопасности Азербайджана». По сообщению АПА, сопредседатель Альянса Шахин Джамалов отметил, что Альянс «Безопасная дорога», в состав которого вошли 12 неправительственных организаций ставит целью проведение основательных мероприятий, в том числе, реализация проектов по предотвращению дорожных аварий, в результате которых каждый день гибнут граждане страны. Подробное
Фонд Гейдара Алиева организовал праздничные веселья для детей
Фонд Гейдара Алиева организовал во дворце «Бута» новогодние веселья для детей, обучающихся и воспитывающихся в детских домах и школах-интернатах, сирот и детей, лишенных родительской заботы, а также особо отличившихся в учебе.
Как передает АзерТадж, 30 декабря президент Фонда, первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева и ее внуки, вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева приняли участие в очередном праздничном торжестве. Вначале был показан фильм, повествующий о том, как в разные годы общенациональный лидер Гейдар Алиев участвовал вместе с детьми на праздниках, посвященных Дню солидарности азербайджанцев мира и Новому году, его заботе о них. Подробное