Böyük Britaniyanın paytaxtı Londonda Heydər Əliyev Fondunun və Azərbaycanın bu ölkədəki səfirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100 illiyinə həsr olunan rəsmi qəbul keçirilib. Tədbirdə Heydər Əliyev Fondunun icraçı direktoru Anar Ələkbərov, İngiltərə-Azərbaycan Cəmiyyətinin həmsədri Nərgiz Paşayeva, Böyük Britaniyada akkreditə olunmuş diplomatik korpusun, dövlət qurumlarının və parlamentin nümayəndələri, iş adamları iştirak ediblər. Davamı
Daily Archives: 10/30/2018
Bakının mərkəzində küçə yeməyi festivalı başa çatıb
Oktyabrın 24-29-da yenidən Bakının mərkəzində, şəhərin ən parlaq və dadlı festivallarından biri olan “Food and Drinks Fest” keçirilib. Milli.Az Trend-ə istinadən bildirir ki, festival “Meal For Real” komandası və Azərbaycan Dövlət Turizm Agentliyi tərəfindən təşkil edilib.
Festival bu dəfə Fəvvarələr meydanında keçirilib. Fəvvarələr meydanının seçilməsində məqsəd paytaxtın daha çox sakini və qonağının bayram ab-havasına qərq olmasını təmin etməkdir. Festival qonaqlarını daha zəngin mədəni proqram – populyar musiqi, ustad-dərsləri, blogerlərlə görüşlər və müxtəlif müsabiqələrlə sevindirib. Həmişə olduğu kimi şəhərin ən yaxşı restoranları özlərinin yerli və dünya mətbəxinin ən məşhur yeməklərini təklif ediblər. Davamı
Bakıda ingilis dili müəllimləri Aptis beynəlxalq imtahanı verir
Bakı Şəhəri Təhsil İdarəsinin (BŞTİ) nəzdindəki ümumtəhsil məktəblərinin ingilis dili müəllimləri üçün “Uğur üçün tədris” (SPEX) layihəsi çərçivəsində Aptis beynəlxalq imtahanı keçirilir. Ötən gün BŞTİ-nin yaydığı məlumata görə, imtahanda 68 ümumtəhsil məktəblərinin 600 ingilis dili müəlliminin iştirakı nəzərdə tutulub. Davamı

В столице Великобритании Лондоне при организации Фонда Гейдара Алиева и посольства Азербайджана в этой стране прошел официальный прием, посвященный 100-летию Азербайджанской Демократической Республики (АДР). Подробное
Daily Archives: 10/30/2018
Фестиваль уличной еды в центре Баку — самая вкусная осень
В самом сердце Баку на Площади фонтанов с 24 по 29 октября прошел один из самых ярких и вкусных фестивалей города — Food and Drinks Fest, организованный командой Meal For Real и Государственным агентством по туризму Азербайджана, сообщает Trend Life.
Главная цель организаторов показать, что уличная еда — не просто быстрый перекус, это целая культура, которая открывает дверь в мир новых вкусов и ощущений. Гостям фестиваля была представлена насыщенная культурная и развлекательная программа — выставка различных блюд, продажа продуктов и сувениров, популярная музыка, мастер-классы, дегустации и различные конкурсы. Как всегда, лучшие заведения города предлагали свои самые известные блюда местной и международной кухни. Подробное
В Баку учителя английского языка приступили к сдаче международного экзамена Aptis
Началось проведение международного экзамена Aptis для преподавателей английского языка общеобразовательных учреждений при Управлении образования города Баку, говорится в сообщении Управления, распространенном в понедельник. В экзамене планируется участие 600 учителей английского языка 68 общеобразовательных школ, охваченных проектом «Образование для успеха» (SPEX). Подробное