Azərbaycanda 1246 nəfərin deputatlığa namizədliyi qeydə alınıb
M. PənahovAzərbaycanda indiyə qədər 1246 nəfərin deputatlığa namizədliyi qeydə alınıb. APA-nın məlumatına görə, bunu bu gün Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) iclasında MSK sədri Məzahir Pənahov bildirib.
M.Pənahov indiyə qədər dairələrdə müşahidəçi kimi qeydiyyatdan keçən şəxslərin sayının 22 min 606  nəfəri ötdüyünü bildirib. Eyni zamanda 20 ölkədən 138 müşahidəçi də qeydiyyatdan keçib.
MSK sədri bu günə qədər MSK-ya deputatlığa namizədliyin qeydə alınması ilə bağlı təqdim olunan 64 müraciətdən 15-nin təmin olunduğunu da nəzərə çatdırıb.

В Азербайджане до сегодняшнего дня зарегистрировано 1246 кандидатов в депутаты. Как сообщает АПА, об этом заявил председатель Центральной избирательной комиссии Мазахир Панахов во время сегодняшнего заседания ЦИК.
До сегодняшнего дня в ЦИК зарегистрировано 22 тысячи 606 наблюдателей. Наряду с этим, прошли регистрацию 138 наблюдателей из 20 стран.
Председатель ЦИК также обратил внимание на тот факт, что до сегодняшнего дня в ЦИК для регистрации их кандидатур было сделано 64 обращения, 15 из которых были удовлетворены.