Daily Archives: 12/05/2012
Agabaci_Rizayeva_100Azərbaycanın ilk qadın-bəstəkarının yubiley gecəsi “ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin təşkilat dəstəyilə keçirilir
Dekabrin 10-da Rəşid Behbudov adına Mahnı Teatrında Azərbaycan Mədəniyyət Nazirliyi, Bəstəkarlar İttifaqı və “ELS” Müstəqil Arazdırmalar Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə dahi bəstəkar Üzeyir bəy Hacıbəylinin tələbəsi, həm Azərbaycan, həm də bütün Şərqdə peşəkar musiqi təhsili almış ilk qadın-bəstəkar, əməkdar incəsənət xadimi, ictimai xadim Ağabacı xanım Rzayevanın 100 illik yubileyinə həsr olunmuş gecə keçiriləcəkdir. Davamı

Daily Archives: 12/05/2012
Agabaci_Rizayeva_100Юбилейный вечер первой женщины-композитора Азербайджана проводится при организационной поддержке Независимого ИсследовательскогоЦентра “ELS”
10 декабря в Театре Песни имени Рашида Бейбутова при организационной поддержке Министерства Культуры Азербайджана, Союза Композиторов и Независимого Иссследовательского Центра “ELS” состоится вечер, посвященный 100-летнему юбилею ученицы выдающегося композитора Узеира Гаджибейли, первой женщины-композитора, получившей профессиональное музыкальное образование не только в Азербайджане, но и на всем Востоке, заслуженного деятеля искусств, общественного деятеля республики Агабаджи Рзаевой. Подробное